Talentovaný koulař byl pozitivně otestován jako první český atlet po třech letech. „Je to obrovská hloupost, mě to strašně moc zklamalo. Trest byl vynesen, takže je hotovo,“ uvedl trenér Jiří Kliner, který s atletem hned vzápětí ukončil spolupráci.

Ten velké zlepšení Vilímka přičítal přechodu na jiný styl. „Mezi koulaři patří k těm nejmenším, proto jsem sázel na přechod na otočku," vysvětluje Klener.

"Myslel jsem, že se o ten skoro metr a půl zlepšil právě kvůli tomu. Tomáš ani možná ještě netuší, co způsobil sobě i oddílu,“ dodal kouč, který se jako desetibojař zúčastnil juniorského MS na Jamajce v roce 2002.

Tomáš Vilímek si v letošní sezoně vylepšil osobní rekord na 17,98 metru (4. července v Českých Budějovicích), několikrát marně atakoval hranici osmnácti metrů. V hale má osobní rekord 17,17 metru.

Mezi jeho největší úspěchy patří druhé místo na srpnovém mistrovství republiky, druhý byl i na Odložilově memoriálu.

CO JE DROSTANOLON
Patří mezi syntetické anabolické steroidy, který je známý zejména v kulturistickém prostředí. Je to syntetický derivát mužského hormonu dihydrotestotosteronu. Z medicínského hlediska nemá dnes už žádný význam, patří ale mezi látky, které můžou v kombinaci s dalšími zvýšit riziko infarktu. Na rozdíl od podobných steroidů (Trenbolon, Furazabol nebo Stanozolol) nemá destrukční účinky na játra. Způsobuje nárůst muskulatury má i diuretické účinky. Poprvé byl vyroben v roce 1959 H. J. Ringoldem.