„Do půlky zápasu to bylo velice vyrovnané. Po vyrovnání na 3:3 jsme nedokázali přidat další góly a naopak jsme inkasovali. Na to už jsme nestačili reagovat a soupeř dotáhl utkání do vítězného konce,“ rekapituloval duel trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – HORNÍ SUCHÁ 4:9

Domácí začali hodně špatně. Po faulu je oslabil Mozr, ale na trestné lavici si dlouho neposeděl. Vyhnala ho z ní přesná střela Krajíčka, která znamenala změnu skóre na 0:1. Ve 13. minutě se obrovské šanci objevil Brothánek, jenže nevyrovnal, takže uhodilo na druhé straně. Na 0:2 upravil Kopia. Naštěstí modrožlutí přispěchali s rychlou odpovědí, po přihrávce Knězů se příklepem prosadil Kocián.

V úvodu druhé části minul poloprázdnou branku Běhounek, který tak nevyužil přesilovku, neboť za katrem v tu chvíli seděl Šimek. Pak bylo rušno hlavně na druhé straně. Za Tvrdým zazvonila tyč, trestné střílení neproměnil Cirkl, na 1:3 zvýšil po blafáku Kopia.

Následně se ke slovu dostali domácí. Podél mantinelu prošel novopečený otec Poduška a trefil se k bližší tyči. Po spolupráci s Kociánem Brothánek dokonce vyrovnal, ale radost Spartaku dlouho nevydržela. Za 64 vteřin pelhřimovským obráncům pláchl Kraina a Horní Suchá opět vedla. Do konce třetiny se radovali hosté ještě jednou, míček pod nohou Tvrdého propasíroval do sítě Tychtl.

Pokud domácí ještě živili nějakou naději na návrat do zápasu, sebral jim jí úvod třetí třetiny. Krajíček upravil na 3:6, dravý Mašurka ve 47. minutě přidal sedmou branku hostů. Horní Suchá pak vedení kontrolovala, čáru přes rozpočet jim udělalo jen vyloučení Minaříka. Při přesilovce našel místo u bližší tyče Fučík. Tlak domácí pak na chvíli zesílil, ale Hendrycha ve snaze o další korekci skóre zastavil hvizd rozhodčích.

Pelhřimov měl v závěru očividnou převahu, ovšem žádnou ze svých šancí využít nedokázal. A bylo jich opravdu požehnaně. Zmar podtrhla hra bez brankáře, při níž hostující Kasinec a Třinecký posunuli skóre na konečných 4:9.

Branky a nahrávky: 13. Kocián (Knězů), 32. Poduška, 33. Brothánek (Kocián), 51. Fučík (Zrzavý) – 2. Krajíček (Kraina), 13. Kopia (Cirkl), 29. Kopia (Tychtl), 34. Kraina (Třinecký), 37. Tychtl (Kraina), 41. Krajíček (Kraina), 47. Mašurka (Třinecký), 60. Kasinec (Kraina), 60. Třinecký (Hensler). Rozhodčí: Hejzlar a Kněžík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 155. Třetiny: 1:2, 2:3, 1:4. Pelhřimov: Tvrdý (47. Kuchař) – Kocián, Švrkala, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Smejkal, Šulc, Ješátko, Brothánek, Běhounek.