Má tedy medaili stejné hodnoty jako loni. Vzhledem k tomu, že do šampionátu šla jako jednička českého žebříčku a tajně snila o zlatu, mísí se v ní pocity radosti a zklamání.

„Po semifinále jsem měla takový stav, kdy jsem uvažovala, jestli má pro mě smysl hrát o třetí místo. Byla jsem hodně zklamaná, měla jsem pocit, že turnaj pro mě skončil. Dalo mi to hodně práce, abych se na nedělní zápas o třetí místo namotivovala," přiznala.

Kubáňová je ale bojovnice a chvilkovou slabost překonala a nakonec duel o třetí místo ovládla. „V noci před zápasem jsem se moc nevyspala, pořád mi hlavou běželo nepovedené semifinále. Když jsem ale ráno přišla na Zličíně ke skleněnému kurtu, ovládla mě atmosféra. Tam už jsem to byla zase já, měla jsem chuť do hry a motivaci jsem hledat nemusela," popsala momenty před posledním zápasem turnaje.

Šampionát už začal ale ve čtvrtek a rodačka z Pelhřimova do něj šla jako nasazená dvojka. První den byl s trochou nadsázky procházkou růžovým sadem. Kubáňová přešla přes Fialovou a Linhartovou bez ztráty setu. Také první páteční duel jí vrásky na čele neudělal, Doubravové povolila jen sedmnáct míčů a byla mezi nejlepšími čtyřmi. Stále bez ztráty setu.

Bohužel v semifinále už přišel krach. Kolářová je hráčkou kvalitní, zároveň i zkušenou a povedlo se jí využít malé výhody, dané losem turnaje. „Vyšlo to tak, že já jsem střídala kurty, Kolářová to odehrála prakticky jen ve Zličíně. Bohužel v semifinále jsem si zpočátku zvykala na jiný odraz míčku a hodně kazila. Než jsem se vzpamatovala, ztratila jsem dva sety. Při kvalitách soupeřky to už byla rozhodující ztráta," domnívá se bronzová medailistka.

Ve třetím setu Kubáňová zabrala, získala ho pro sebe a vrátila se do hry. „Ve čtvrtém to bylo 9:9 a tam jsem cítila šanci. Bylo mi jasné, že pokud bych vyrovnala na 2:2, dostala bych se do velké psychické výhody. Bohužel v koncovce byla lepší soupeřka, což byl konec mých nadějí," přiznala.

Kruh pocitů ze šampionátu se tak uzavřel v duelu o třetí místo, do něhož šla Zuzana Kubáňová v roli favoritky. „S Terezou jsme letos proti sobě hrály snad šestkrát. Prohrála jsem jen jednou v extralize. Na rozdíl od soboty se mi tentokrát hrálo dobře, byla jsem uvolněná. V neposlední řadě jsem měla i štěstí. Spadlo mi tam několik míčků, jejichž odraz byl až divný. Trochu jsem i soupeřku litovala," poznamenala k duelu o bronz.

Z výsledků

1. kolo: Zuzana Kubáňová (2) – Kristýna Fialová 11:4, 11:5, 11:7, 2. kolo: Kubáňová – Denisa Linhartová 12:10, 11:7, 11:2, čtvrtfinále: Kubáňová – Marika Doubravová 11:7, 11:7, 11:3, semifinále: Anna Klimundová (1) – Tereza Svobodová (3) 11:6, 11:1, 11:7, Olga Kolářová (3) – Kubáňová 11:4, 11:9, 8:11, 11:9, o třetí místo: Kubáňová – Svobodová 11:5, 11:6, 11:4, finále: Klimundová – Kolářová 7:11, 12:10, 11:9, 8:11, 12:10.