Po jaké době jste si zahrál ostrý zápas v Pelhřimově?
Nevím to přesně, ale bylo to asi po roce. O to víc jsem si to užil. Atmosféra byla báječná. Těšil jsem se na to od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že zápas v Pelhřimově hrajeme. Věděl jsem, že bude v hale plno, což se taky splnilo. Nesmírně jsem si to užil.

Do hlavy vám nevidím, ale čekal bych, že se ve vás tloukly emoce. Převážila tréma z reprezentačního zápasu v důvěrně známém prostředí nebo vás to naopak vybudilo a navrch se dostaly příjemnější emoce?
Neříkám, že jsem nebyl před zápasem nervózní. Spíš jsem si to ale užil. Emoce byly jen ty pozitivní.

I při našem povídání se u vás stále zastavují známí, kamarádi. Stihl jste během zápasu zaregistrovat, kdo všechno se na vás přišel podívat do hlediště?
Kdo přišel z rodiny, vím. Kamarády jsem také zaregistroval. Do hlediště jsem se ale v průběhu zápasu nedíval. Na to nebyl čas. Každopádně bych chtěl všem poděkovat, že na zápas přišli.

V Pelhřimově se utkání reprezentace uskutečnilo po hodně dlouhé pauze. Atmosféra byla fantastická. Přišlo mi ale, že po trošku rozpačitějším rozjezdu vše gradovalo ve druhé půli. Závěr byl naopak ze strany publika grandiózní. Cítil jste to také tak?
Měl jsem to podobně. Nechci říci, že to na začátku bylo ospalé, ale čím víc to utkání šlo do koncovky, tím byli diváci hlasitější. Byl to super zážitek. Myslím si, že si to užili i spoluhráči. Za tu atmosféru jsme vděční.

V zápase jste z hlediska vývoje skóre předvedli pravý opak. Patřil vám úvod, v prvním čtvrtině to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Pak se ale z toho vyklubalo drama. Proč?
Nemyslím si, že by to bylo způsobeno tím, že bychom polevili. Soupeř byl fyzicky velmi vyspělý, bylo nám jasné, že v tomto směru bude mít navrch. Nám to tam v úvodu napadalo. Pak už se střelecky dařilo méně, ale myslím si, že jsme to jako tým ustáli dobře. Koncovka nám vyšla, byla to dobrá příprava na mistrovství Evropy.

Vím, basketbal je kolektivní sport a není dobré se moc zabývat hodnocením jednotlivců. Tady se ale bojuje o nominaci na šampionát v Sarajevu. Proto je otázka na váš individuální výkon na místě. Byl jste se svou hrou spokojený?
Mohlo to být asi lepší, ale spokojený jsem. Nemám v týmu tu úlohu, abych střílel body, od toho jsou tam jiní. Tým stojí výš než já, jsem spokojený s tím, jak jsme hráli a těší mě samozřejmě hlavně vítězství.

Jak velké ambice mají Češi na mistrovství Evropy?
Trenér nám před zápasem říkal, že Velká Británie patří mezi ty lepší týmy, které budou v Sarajevu hrát. Proto má vítězství velkou hodnotu a je pro nás povzbuzením. Ambice týmu malé nejsou, chtěli bychom se dostat přes čtvrtfinále. Dál už je to pak i o štěstí.