Pelhřimov se v Kloboukách dostal rychle do dvoubrankového vedení. Zrzavý rozvlnil síť krásným sklepnutím ze vzduchu, druhou trefu přidal z brejku o minutu později Kocián. Jenže Aligátoři udeřili také slepenými góly, v obou případech nahrával Gregr a zakončoval Zbořil.

V prostředním dějství měly oba týmy dostatek šancí, ale hosté se trápili v koncovce. O vysoké výhře nakonec rozhodlo vyloučení Hendrycha na pět minut za sekání. Domácí tento přestupek potrestali hned čtyřikrát.

To Spartaku přesilovky vůbec nešly, inkasoval v ní devátý gól a skóroval až při korekci na 9:3 Hendrychem. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, po vyrovnání jsme ale dlouho hledali herní pohodu. Ve druhé třetině jsme nedokázali na rozdíl od soupeře proměnit ani ty nejvyloženější šance. O vysokém vítězství rozhodl soupeř v pětiminutové přesilovce, naše přesilovky zůstaly bez využití,“ posteskl si trenér Pelhřimova Jan Koten.

KLOBOUKY – PELHŘIMOV 9:3
Branky a nahrávky: 8. Zbořil (Gregr), 10. Zbořil (Gregr), 26. Jedlička (Liznar), 37. Klimeš (Zbořil), 46. Klimeš (Kejík), 46. Svoboda (Jedlička), 47. Kejík (Klimeš), 49. Zbořil (Gregr), 53. Král (Zbořil) – 5. Zrzavý (Kutílek), 6. Kocián (Vlach), 59. Hendrych (Smejkal). Rozhodčí: Prosický – Vráblík, vyloučení: 7:3, navíc Hendrych (Pelhřimov) 5 minut. Využití: 4:1, v oslabení: 1:0. Třetiny: 2:2, 2:0, 5:1.

1.MVIL OSTRAVA – TŘEBÍČ 11:6
Branky a nahrávky: 3. Elbl, 4. Tesárek (Adamík), 7. Tesárek (Lacina), 11. Tesárek (Adamík), 21. Tesárek, 36. Němec, 40. Kubiczek (Valigůra), 49. Lacina (Valigůra), 52. Valigůra (Elbl), 55. Mechel (Lacina), 58. Vandrol (Kotzur) – 31. Picmaus, 33. Kelbler (Picmaus), 34. Malich (Halama), 41. Mitáček (Brestovský), 59. Vochyán, 60. Vochyán (Maleček). Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 3:1, využití: 1:1, v oslabení: 1:0. Třetiny: 4:0, 3:3, 4:3.

Ostatní výsledky 3. kola: Troopers – Hluk 12:6, Horní Suchá – Hranice 7:6, Kopřivnice – Rožnov p. R. 7:2, Svitavy – Opava 4:2.

 1. Telnice 3 3 0 0 0 33:12 9
 2. Kopřivnice 3 3 0 0 0 29:11 9
 3. Horní Suchá 3 2 1 0 0 16:12 8
 4. Klobouky 3 2 0 1 0 24:16 7
 5. Svitavy 3 2 0 0 1 9:15 6
 6. 1.MVIL 2 1 0 0 1 16:14 3
 7. Hluk 2 1 0 0 1 12:15 3
 8. PELHŘIMOV 3 1 0 0 2 15:20 3