V tabulce se posunuli na šestou příčku.

PELHŘIMOV – SVITAVY 9:7
Zápas nabídl útočnou hru od samého počátku. Velkou šanci v 1. minutě promarnil Kučera, na druhé straně pálil nad König. Skóre se měnilo až v 10. minutě. Akci Svitav výborně přečetl Kos, přesnou přihrávkou našel Knězů, který už střílel do prázdné branky. Ve 14. minutě zvýšil Švrkala a pak se dostali ke slovu také hosté. Říha napřáhl z dálky ke střele a míček se od boty Venkrbce odrazil do sítě.

Ve druhé části náskok Pelhřimova vzrostl až na 5:2, ale nováček soutěže se nevzdal. Říha a Nejedlý, naznačili, že rozhodnuto ještě zdaleka není. Další branka Nejedlého ve 44. minutě to jen potvrdila.

Začala přetahovaná o výsledek. Pelhřimov po brankách  Kotena a Charouzka utekl na 7:5, hosté pak podruhé v zápase ukázali charakter a skóre dorovnali. V dramatickém finiši předvedl skvělou akci domácí Poduška. Naznačil střelu, ale místo ní našel volného Kučeru, který už měl lehké zakončení. Hosté pak museli vsadit na jednu kartu a potřetí v zápase se jim už vyrovnat nepovedlo. Naopak v poslední minutě pečetil pelhřimovskou tříbodovou výhru Zrzavý.

„Získali jsme nesmírně důležité vítězství, které se zrodilo po bojovném výkonu celého týmu," uvedl po zápase kouč Spartaku Petr Zajíček.
Branky a nahrávky: 10. Knězů (Kos), 14. Švrkala (Šťasta), 24. Knězů, 33. Kučera (Charouzek), 35. Švrkala, 46. Koten (Kos), 53. Charouzek (Knězů), 58. Kučera (Poduška), 60. Zrzavý (Venkrbec) – 17. Říha, 25. Říha (Brýdl), 37. Říha (Petráž), 38. Nejedlý (Macků), 44. Nejedlý (Šmarda), 55. Doseděl (Richter), 56. König. Rozhodčí: Kulhánek a Michálek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 105. Zásahy brankářů: 33:22. Třetiny: 2:1, 3:3, 4:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Švrkala, Kučera, Holada, J. Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Charouzek, Fučík, Šťasta, Dokulil.

Ostatní výsledky 3. kola: Florbal Ústí nad Labem – Brzdy CZ Česká Lípa 4:5 pn., Bivoj Litvínov – Start 98 Praha 9:6, Vikings Kopřivnice – Paskov Saurians 3:4, FBK Rožnov pod Radhoštěm – Hattrick Brno 8:5, Sokol Královské Vinohrady – Znojmo  Laufen 7:3.⋌ (va)