PELHŘIMOV – H. BROD 9:2

Pelhřimov založil svou hru na precizní obraně, navíc se mu dařilo trestat chyby soupeře. První hosté udělali v 5. minutě, zaváhání Coufala u půlící čáry potrestal nechytatelnou střelou Brychca. To rozhodně ale nebylo vše. Za necelé dvě minuty skóre narostlo na 3:0, když se trefili Bína a podruhé v zápase Brychca. Hosté si vzali oddechový čas, který jím pomohl a dorážkou snížil Zelenka. Pelhřimov však pokračoval v přehlídce skvělé útočné produktivity. V 8. minutě Poduška a po něm Kredatus vytáhli skóre na 5:1. Domácí si pokazili trochu dojem v 16. minutě, kdy zůstal nepokrytý Coufal a střelou z brankoviště snížil.

To ale scénář zápasu nezměnilo. Pelhřimovští ve druhé třetině pokračovali ve skvělé defenzivní hře a soupeř, který potřeboval útočit, se prosazoval jen těžko. Ve 32. minutě dostali hosté další ránu do vazu, po pohledné kombinaci na jeden dotek zvýšil na 6:2 Poduška. To hosty definitivně zlomilo a domácí už ve třetí části dali výsledku jednoznačnou podobu.

„Utkání rozhodla první třetina. Z dobré obrany jsme vyráželi do rychlých protiútoků, které se nám dařilo proměnovat. Dařilo se nám střelecky a náskok jsme ve zbytku zápasu hlídali. Skvěle zachytal Venkrbec," podělil se o své dojmy ze zápasu trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

Branky a nahrávky: 5. Brychca, 5. Bína (J. Koten), 6. Brychca (Kos), 8. Poduška, 8. Kredatus (J. Koten), 33. Poduška (Bína), 45. Šťasta (Kos), 58. Poduška (Kredatus), 60. Bína (Brychca) – 7. Zelenka (Virgl), 16. Coufal (Suchý). Rozhodčí Novák a Škaloud. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Oslabení: 2:0. Střely na branku: 44:31. Diváci: 209. Třetiny: 5:2, 1:0, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Fučík, Švrkala, Brychca, J. Koten, Zrzavý, Poduška, Bína, Paták, Kredatus, Šťasta, Beránek.

Ostatní výsledky 12. kola: 1. MVIL Ostrava – Sokol Královské Vinohrady 9:10 po prodloužení, Sokol Pardubice – Paskov Saurians 10:4, TJ SAM73 Znojmo – Hippos Žďár nad Sázavou 6:5, SK Bivoj Litvínov – FBC Kladno 11:8.