Jak prozradil ředitel závodu Petr Bakus, jedná se o akci, která je určena pro jezdce každého věku i cyklistické zdatnosti. „Závodů se v okolí pořádá hodně, proto jsme částkovické klání chtěli pojmout trochu odlišně. Zvolili jsme proto trať a pravidla, která by vyhovovala i méně zkušeným jezdcům," nastínil Petr Bakus.

Na start Částkovické tříhodinovky se mohou postavit tříčlenná družstva složená z rodičů s dětmi, kamarádů, sourozenců či kolegů z práce, na která čeká nenáročný osmikilometrový okruh vedený převážně po lesních a polních cestách.

A jak bude závod vypadat? „První člen každého družstva vyjede ze startovní brány u částkovické hasičárny v devět hodin ráno, objede určený okruh a plácnutím rukou vyšle na trať kolegu, který pak pomyslnou štafetu předá třetímu závodníkovi," popsal Petr Bakus s tím, že každý člen týmu může okruh objet hned několikrát.

Čím víc okruhů totiž bude mít za soutěžní tři hodiny družstvo na kontě, tím lépe pro něj při vyhodnocování výsledků. „První tři týmy, které urazí nejvíce kol, budou odměněny hodnotnými cenami od sponzorů. Ocenění se pak dočkají i jednotlivci, a to nejrychlejší závodník a nejmladší účastník akce. Vyhlásíme i nejstarší družstvo," prozradil Bakus.

Přijedou družstva z celého okresu

Do Částkovické tříhodinovky je zatím zapsáno na patnáct týmů ze všech koutů Pelhřimovska. Zájemci se mohou přihlásit i na místě, a to nejpozději šedesát minut před začátkem klání, tedy v sobotu v osm hodin ráno.

Pořadatelé chystají také doprovodný program, ve kterém si příchozí budou moci vyzkoušet nejnovější  jízdní kola nebo udělat něco pro své zdraví  – nechat si změřit tlak a BMI index.

„Byl bych rád, kdyby se částkovický závod ujal a postupně se stal tradicí, na kterou se budou lidé každý rok těšit," přeje si závěrem Petr Bakus.