Snění o medaili, která by byla obrovským úspěchem, začíná. „Já jsem opatrný. Budou tam nejlepší z nejlepších, je potřeba mít k soupeřům respekt. Každé kolo, které přejdeme, bude úspěch,“ krotí přehnaný optimismus klubový trenér Petr Lacek.

Dominika Hronová, která se stala před měsícem vítězem ankety sportovec Vysočiny a bude reprezentovat v kategorii do 49 kilogramů, myšlenkami na tatami ještě není. „V pátek mě ještě čeká ještě zkouška na vysoké škole. Pak teprve přepnu,“ svěřila se.

Měla by být asi nejžhavějším českým želízkem v ohni. Formu v posledních týdnech měla fantastickou. „Cítím se dobře. Jsem sice lehce pokopaná z tréninku, ale takové je to vždy,“ objasňuje, co je každodenním chlebíčkem špičkové taekwondistky.

K cílům pro šampionát dodává: „Bude hodně záležet na losu. Ten může pomoci i ublížit. Start do turnaje je hodně důležitý. Když se povede postoupit přes první kolo, dá se pak dokázat leccos,“ tvrdí mnohoznačně. Atmosféru šampionátu už zná, před dvěma roky v Koreji došla do osmifinále.

Podobné zkušenosti má i Iveta Jiránková, která na stejném turnaji byla dokonce ve čtvrtfinále. Tu čekají soupeřky v kategorii do 67 kilogramů. „Bylo by hezké tenhle výsledek zopakovat a zase zasáhnout do bojů o medaile. Bude to ale hrozně těžké,“ předpovídá.

Posledním z pelhřimovské party je David Šimek. Ten je z celého trojlístku mezinárodně nejméně ostřílený, startovat bude v kategorii do 80 kilogramů.

Jak už bylo uvedeno, polovina české reprezentace je z Pelhřimova. Vysočinský podíl je ještě větší. Do Manchesteru míří rovněž Michaela Kubíková z humpoleckého Panteru.