Ze sportovního hlediska je odehrání celé sezony bezpochyby ideálem. Další varianty je ale třeba brát v potaz. Netýkají se jen pelhřimovského Spartaku, třetí nejvyšší soutěž hrají také Snipers Třebíč. První možnou je předčasné ukončení soutěží, anulování výsledků, nikdo by nepostoupil a nikdo nesestoupil. Opakoval by se tak předešlý ročník.

Pak je tu varianta druhá, pro celky z Vysočiny v nepříjemná. Pokud se stihne odehrát alespoň polovina základní části, budou se výsledky počítat a k přesunům mezi jednotlivými patry soutěží dojde.

Pohled na tabulku je varující. Třebíč je ve třetí nejvyšší soutěži čtvrtá ode dna, Pelhřimov dokonce předposlední. Do kvóty padesáti procent zápasů základní části v tuto chvíli zbývá šest kol. „Bodové rozdíly jsou minimální. Je jasné, že za takové situace bychom museli hrát a vyhrávat,“ přiznal vedoucí družstva Snipers Ladislav Bazala.

V Pelhřimově se o černém scénáři v podobě zkrácené sezony a tudíž nekompromisním boji o záchranu zatím nechtějí bavit. „Situace se neustále vyvíjí. Termín pokračování sezony není otázkou pro nás v klubech. Rozhodne o něm svaz. My se budeme muset jeho rozhodnutí podřídit,“ reagoval smířeně Jan Koten.

Přiznal ale, že neví na čem je. „Zaznamenal jsem informace o možném brzkém rozjezdu amatérského sportu pod podmínkou testování, na druhé straně zase začaly růst počty nakažených. Je v tom těžké se orientovat a dělat nějaké závěry,“ prohlásil.