První třetina ani nenaznačila, kdo by se mohl radovat z vítězství. Na gól pelhřimovského Kociána odpověděl využitím přesilovky Prudil. Hosté ve druhé dvacetiminutovce zřetelně přidali na tempu a hned to bylo vidět na skóre. Do tříbrankového vedení je posunuly dvě trefy Fučíka a Slámy.

Ve florbale ani tento náskok nemusí být rozhodující, což se také potvrdilo. Pelhřimov ve třetí třetině náskok ztratil vskutku bleskurychle. Za stavu 4:4 byli na koni domácí a opravdu to vypadalo, že rozhodující gól je spíše jen otázkou času.

Jenže vše rozhodla 54. minuta, ve které se po přihrávce Knězů prosadil Vlach. Hosté pak náskok už střežili ostražitěji. Svitavy, ačkoliv vrhly všechny síly do ofenzívy a zkusily i power-play, už vyrovnat nedokázaly.

Výsledky 18. kola:

SVITAVY – PELHŘIMOV 4:5

Branky a nahrávky: 6. Prudil (Sauer), 43. Prudil (Hynek), 43. Pakosta (Kužela), 48. Kulhavý (Brýdl) – 3. Kocián (Brothánek), 31. Fučík (Kocián), 38. Sláma (Kocián), 39. Fučík (Zrzavý), 54. Vlach (Knězů). Rozhodčí: Hejzlar a Kněžík. Třetiny: 1:1, 0:3, 3:1. Pelhřimov: Tvrdý – Kocián, Švrkala, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Smejkal, Šulc, Brothánek, Sláma, Běhounek.

Třebíč – Hranice 4:5 pp., Opava – Troopers 6:7 pp., 1. MVIL Ostrava – Horní Suchá 8:7, Hluk – Letka Toman 5:10, Kopřivnice – Klobouky 2:0.