PELHŘIMOV – SL. HAVÍŘOV 11:4

Pelhřimov skvěle začal, na zisk tříbrankového vedení mu stačilo jen pět a půl minuty. I když hosté se pak osmělili a krátce snížili na rozdíl dvou branek, domácí už vývoj skóre kontrolovali. „Výborný výsledek, kdy jsme od začátku utkání diktovali tempo a kontrolovali hru. Nechali jsme zahrát kompletní lavičku. Utkání rozhodla naše disciplinovanost oproti hostům, když jsme trestali z přesilových her,“ uvedl k zápasu trenér Pelhřimova Jan Knězů.

Branky a nahrávky: 4. Fučík (Poduška), 5. Lisa (Poduška), 6. Hendrych (Knězů), 20. Poduška, 33. Fučík (Blažek), 38. Fučík (Blažek), 41. Lisa (Poduška), 45. Váňa (Běhounek), 49. Blažek (Fučík), 52. Fučík (Blažek), 60. Charouzek (Váňa) – 10. Macháček (Ondračka), 31. Macháček (Ondračka), 36. Trunkát (Skácel), 58. Skácel (Macháček). Rozhodčí: J. Filipčík a O. Filipčík. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Diváci: 135. Střely na branku: 23:22. Třetiny: 4:1, 2:2, 5:1. Pelhřimov: Venkrbec (56. Kuchař) – Kocián, Švrkala, Blažek, Váňa, Knězů, Charouzek, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Škoda, Běhounek.

PELHŘIMOV – PETROVICE 5:4 PP.

Domácí sahali po zisku tří bodů, soupeř v zápase jen dotahoval. Naposledy srovnal krok 42 vteřin před koncem, kdy se při hře bez brankáře trefil Michalík. Spravedlnost ale slepá nebyla, po individuální akci ukončil prodloužení už po sedmnácti vteřinách Fučík. „Důležité vítězství s velmi kvalitním soupeřem. Po včerejším zápase jsme měli těžší nohy. Čerstvý soupeř toho využil a nedovolil nám kontrolovat hru. Perfektní bojovností a plněním pokynů jsme dovedli utkání do vítězného konce,“ hodnotil duel Jan Knězů.

Branky a nahrávky: 5. Lisa (Blažek), 18. Lisa (Fučík), 25. Lisa (Fučík), 51. Poduška (Blažek), 61. Fučík (Blažek) – 14. Šmída (Oborák), 24. Oborák (Čížek), 49. Oborák (Hurajt), 60. Michalík (Oborák). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:19. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 – 1:0. Pelhřimov: Venkrbec – Švrkala, Blažek, Váňa, Knězů, Charouzek, Lisa, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Škoda, Běhounek.

Ostatní výsledky: Start 98 – K. Vary 4:8, Kladno – Hattrick Brno 9:6, Litvínov – 1. MVIL Ostrava 4:5, Vinohrady – Svitavy 8:1, Litvínov – Black Angels 4:5.