Na startu, který je v prostorách koupaliště ve Vyskytné (té na Pelhřimovsku), by se mělo objevit na sto padesát rekreačních sportovců, kteří si to rozdají hned v několika kategoriích. „Dospělí budou soutěžit ve dvou kategoriích hobby a sport, pro děti jsme jich vypsali hned několik podle věku,“ sdělil ředitel závodu Stanislav Mozr.

Dospělé v hobby kategorii čeká nejprve dvě stě padesát metrů plavání, elita začne dvojnásobnou distancí. Změny oproti předešlým ročníkům čekají cyklistickou část. „Pro hobíky jsme ji museli zkrátit zhruba o dva kilometry. Důvodem je nesjízdnost cesty na Branišov,“ vysvětlil šéf závodu. Běžecký finiš pak bude měřit čtyři a šest kilometrů.

Fotbalisté Kamenice nad Lipou vyhráli na hřišti o dvě třídy níže hrajících Černovic 10:1.
Fotbalisté Kamenice sousedy nešetřili. Černovice inkasovaly deset gólů

Dospělí se na start závodu nachystají ve dvou sledech po jedné hodině po poledni. Děti si začnou měřit síly úderem desáté.

Závod bude hodně jiný než v předešlých letech. Protiepidemiologická opatření stále tlačí na pořadatele. „Všichni závodníci musí doložit negativní test. Limituje nás i jejich počet,“ uvedl Stanislav Mozr a dodal: „Budeme to muset zastropovat na sto padesáti. To je podle informací z hygieny. Národní sportovní agentura nám v mailu oznámila, že může startovat závodníků dvě stě. Informace se liší, ale my nechceme problém.“