Vítězka ženské kategorie představuje novou nastupující generaci triatlonistek, je ročník narození 2000. O svém prvenství prakticky rozhodla už v první části. Z vody vylézala pomalu čtyři minuty před v cíli druhou Lenkou Bučkovou z Jihlavy. Náskok neustále narůstal, ve finiši byl mezi dvěma nejlepšími více než šestnáctiminutový rozdíl. Třetí příčku si zajistila Jana Kuchařová z Třebíče.

Muži svedli podstatně vyrovnanější bitvu. Plavání nejlépe zvládl Jaroslav Soldátek z Litvínova, který se pak propadl na šestou příčku. Hlavně zásluhou skvělé cyklistické části se z prvenství radoval Pavel Jindra. Minutu a třináct vteřin po něm proťal cílovou fotobuňku Ondřej Pařík z Kolína, třetí byl nejlepší triatlet z Pelhřimovska Petr Velíšek. Kamenický mladík hájil barvy klubu Liga atletů Pelhřimov.

Triatlon pod Křemešníkem letos získal na prestiži. „Vůbec poprvé se v elitní kategorii rozdělovaly body do Triatlonového poháru Běžce Vysočiny,“ sdělil Stanislav Mozr.

Z výsledků
Muži, kategorie Sport: 1. Pavel Jindra 1:13:15, 2. Ondřej Pařík 1:14:28, 3. Petr Velíšek 1:15:21. Ženy, kategorie Sport: 1. Michaela Matoušová 1:23:02, 2. Lenka Bučková 1:39:22, 3. Jana Kucharová 1:42:07, muži, kategorie Hobby: 1. Vojtěch Královský, ženy, kategorie Hobby: 1. Markéta Valentová.