Senzační bronzový finiš české smíšené štafety na novoměstském mistrovství světa v biatlonu sledovala přímo v dějišti i řada lidí z našeho okresu. Například z Pelhřimova vyjely tři autobusy s dětmi a studenty tří místních škol: obchodní akademie a základních škol Krásovy Domky a Na Pražské.

Ředitel školy Na Pražské  Luděk Charouzek po návratu neskrýval nadšení. „Byl to geniální tah od organizátorů, že umožnili dětem vstup zdarma přímo na tribunu a že nám také uhradili dopravu. Děti byly unešené a ještě den poté mi na chodbách děkovaly. Myslím si, že to v nich zanechá hlubokou stopu a že jinak by se za placené vstupné asi ani nepodívaly," uvedl ředitel Charouzek.

Z jeho školy jelo čtyřicet dětí, vesměs z druhého stupně, tři menší doprovázeli jejich rodiče. Ředitel nepodcenil ani přípravu na fandění. „Zájemce jsem předem svolal a vyzval je, aby si vzali trumpety a vlajky a aby si případně namalovali národní barvy na obličej. Sám jsem také měl vlajku na obličeji," usmál se Charouzek.

Přímo v Novém Městě na Moravě závodníky podpořili i lidé  z Pacovska. „Zájem o šampionát měly především děti ze šestých až osmých tříd. Dohromady i s dospělými nás v Novém Městě fandilo okolo čtyřiceti. Byla to nezapomenutelná atmosféra. Úžasný zážitek, který přispěl i k tomu, že se nyní děti o mistrovstí zajímají v daleko větší míře," dodal učitel tělocviku ze základní školy Za Branou a zároveň úspěšný pacovský atlet Radek Vitovský.

Zvýšený zájem o sledování televizních přenosů z mistrovství v restauračních zařízeních zatím nepotvrdil například provozovatel pelhřimovské Staré tiskárny Václav Háva. „Projekce je u nás připravená, ale zatím nikdo neprojevil zájem. Pokud by ho projevilo tak 10 až 15 lidí, určitě jsem schopen sledování zajistit i ve dny, kdy není otvírací doba," řekl Háva. Naopak v pelhřimovské restauraci Střepina, která je známá svým sportovním zaměřením, štamgasti šampionát v biatlonu sledují rádi. „Stálí hosté si mistrovství nenechávají ujít. Mezi fanoušky převažují muži okolo třiceti let," nechal se slyšet majitel restaurace Dalibor Ryšánek. Ten dodal, že v zařízení mají k dispozici jednu velkou televizní obrazovku.

„Přenosy sledují i ubytovaní hosté z hotelu. Také jsem dostal pár e-mailů od zahraničních klientů, kteří se u nás chtěli kvůli mistrovství ubytovat. Když ale zjistili, že je to z Pelhřimova do Nového Města na Moravě bezmála 80 kilometrů, zvolili si ubytování blíže k areálu," uzavřel  Ryšánek.