Stříbrný olympijský medailista z roku 2018 Krčmář na rozdíl od smíšené štafety zvládl čistě položku vleže, ale pak musel na trestné kolo po stojce. Navíc střílel pomalu a na nejlepší ztrácel na trati, takže měl nakonec na vítěze manko 1:52,6 minuty.

"Byl to pro mě vypjatý závod. Po mixu jsem byl psychicky dole, neměl jsem žádnou sebedůvěru. Byl jsem přesvědčený, že musím mít každý detail pod kontrolou. Jsem rád, že jsem to zvládl. Devatenácté místo není vůbec špatné," řekl Krčmář v cíli reportérovi ČT.

S jednou chybou absolvoval závod také Tomáš Mikyska, jenž se zařadil na 33. příčku. Jakub Štvrtecký byl se třemi trestnými koly jednačtyřicátý. Do stíhacího závodu se dostal z 58. pozice i Jonáš Mareček.

Olympijská vítězka Hanna Öbergová má z biatlonového MS v Novém Městě na Moravě bronz ze smíšené štafety. Ilustrační snímek
Švédští biatlonisté na Česko nevzpomínali v dobrém. Z plesnivého hotelu utekli

Laegreid využil čisté střelby a mladšího ze sourozenců Böových, který musel na jedno trestné kolo, porazil o 3,5 sekundy. Bronzový Christiansen byl rovněž s jednou chybou o dalších zhruba patnáct sekund zpět.

V neděli jsou v Novém Městě na Moravě na programu stíhací závody. Ve 14:30 odstartují ženy, v 17:05 muži.