Pokračovali v duchu klání v Miláně a Tübingenu – brali medaile ve velkém. Šestičlenný tým vybojoval šest medailí, po dvou od každého kovu.

„Jednalo se o jubilejní dvacátý ročník, který ale z hlediska počtu účastníků zůstal za očekáváním. Zhruba 450 závodníků je na dvoudenní akci málo," netajil se zklamáním trenér pelhřimovského týmu Petr Lacek. Medailové úspěchy jeho svěřenců ho ale potěšily. „I když v kategoriích bylo závodníků méně, kvalita nechyběla. Medaile mají svou nespornou cenu," potvrdil.

Zlato brala Natálie Benešová, která si ve finále poradila s Aidou Priceovou z věhlasného klubu Leopard Norimberk. „Leopardi jsou pojmem a každá výhra na nimi má velkou hodnotu. Navíc Natálie vyhrála suverénně, rozhodující náskok si vytvořila už v prvním kole. Pak mohla pokračovat v tréninkovém duchu. Je vidět, že po předchozích úspěších jí nechybí sebevědomí," všiml si Lacek.

Benešovou po turnaji netěšil jen cenný kov. Organizátoři z vítězů jednotlivých kategorií losovali bojovníka, který se podívá na sportovně-poznávací pobyt do Koreje, Štěstí se usmálo právě na taekwondistku z Vysočiny.

Druhou zlatou medaili přidal teprve sedmiletý Michal Pohan. Pro něj to byl třetí turnaj v životě a první zahraniční. Sbírání cenných zkušeností završil finálovým vítězstvím v poměru 7:4.

S nepřízní rozhodčích se potýkala Eliška Benešová. Ta s Němkou Olmanovou vedla 2:1 a trefila soupeřky hlavu, jenže rozhodčí techniku nezabodovali. „Bohužel se to stalo ještě jednou, což nás stálo vítězství," zlobil se Petr Lacek, ale dodal: „Na Elišce si cením toho, že bojovala a snažila se útočit, což jí není zrovna vlastní."

Kvalitní formu z posledních turnajů potvrdil i Jiří Šťastný. „V prvním boji dokázal smazat tříbodové vedení soupeře, ve finále mu už chyběla koncentrace," nabídl hodnocení trenér. Z bronzových úspěchů se v Německu radovali Tomáš Hron a Renata Zerzáňová.