Běh na Vysoký kámen vyhrál Pelouch, pelhřimovský Heřmánek skončil třetí

Pelhřimov – Podzimní dějství poháru Běžec Vysočiny 2012 tradičně otevřel Běh na Vysoký kámen. Šestnáctý ročník a zároveň dvanáctý závod seriálu se stal jasnou záležitostí Leoše Peloucha, který ve své premiéře utekl i jinak suverénnímu Vladimíru Srbovi a s více jak dvouminutovým náskokem vyhrál.

30.8.2012

Vladimír Srb (vlevo).Foto: Bohumil Novák

Z běžců z Pelhřimovska byl nejlepší třetí v pořadí specialista na dlouhé tratě Martin Heřmánek. Ten na vítěze ztratil tři minuty a deset vteřin.

Vítězství v dalších kategoriích mužů slavili Jaroslav Vítek, Zdeněk Procházka a Pavel Pánek.  Žirovnický vytrvalec ukořistil vítězství v kategorii šedesátníků. Pelhřimovsko zanechalo výraznou stopu i v soutěži třídy B50. Vlásenický Pechek byl druhý, třetí příčku obsadil Reich z Horní Cerekve.

Mezi ženami byla na 13,9 km dlouhé trati nejrychlejší Silvie Divišová-Václavková.

Výsledky:

Muži A20 (20 – 39 let), 13,9 km: 1. Pelouch (SK Chotěboř) 49:01, 2. Srb (Běžec Vysočiny Jihlava) 51:12, 3. Heřmánek (Pelhřimov) 52:11, 4. Konopek (TJ CHS Turbo Chotěboř) 54:18, 5. Nehyba (Havlíčkův Brod) 55:09.

Muži B40 (40 – 49 let): 1. Vítek (Batelov) 52:06, 2. Smetana (Eurofoam sport Třešť) 56:55, 3. Plzák (Zhoř) 57:59.

Muži B50 (50 – 59 let): 1. Procházka (Bosch Diesel Jihlava) 59:08, 2. Pechek (Běžec Vysočiny Vlásenice) 1:04:08, 3. Reich (Sauna bar Horní Cerekev) 1:05:15.

Muži B60 (60 – 69 let): 1. Pánek (IPC Žirovnice) 1:05:36, 2. Kurc (Jihlava) 1:06:18, 3. Vyskočil (Jihlava) 1:12:15.

Ženy C20 (20 – 34 let): 1. Srbová (Běžec Vysočiny Jihlava) 1:08:09, 2. Hejnáková (Jihlava) 1:14:02, 3. Martáková (Nová Buková – Horní Cerekev) 1:14:17.

Ženy C35 (nad 35 let): 1. Divišová-Václavková (Moravský Krumlov) 1:04:22, 2. Fencíková (TJ CHS Turbo Chotěboř) 1:18:33, 3. Kubáková (Jindřichův Hradec) 1:24:57.

Junioři A18: 1. Tichý (Catus Bike team Světlá) 56:40, 2. Pechek (Vlásenice) 1:04:56, 3. Homola (Velké Meziříčí) 1:11:28.

Juniorky C18: 1. Králová (Havlíčkův Brod) 1:20:22.

Autor: Vít Brabec

30.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.