SYNT. PARDUBICE – HUMPOLEC  90:70
Pouze se sedmi hráči odjeli humpolečtí basketbalisté k zápasu na pardubickou palubovku „nahánět" mladíky z týmu BK. Na domácí straně bylo k zápasu připraveno několik mládežnických reprezentantů v čele s Peterkou a Šoulou, neboť bojují o setrvání v soutěži.

Humpolečtí hráči začali velmi dobře, v 6. minutě byl stav 9:15. Domácí si z počátku neuměli poradit s výškovou a váhovou převahou pod oběma koši. Ještě v úvodu druhé čtvrtiny byli hosté stále ve vedení, ve 13. minutě vedli o sedm bodů. Bohužel přišel tradiční výpadek, kdy tři minuty humpolecký tým nebodoval, naopak domácí se kvůli sérii deseti bodů v řadě ujali vedení 28:25. Na humpolecké straně se začali množit naprosto žákovské ztráty, které končily rychlými protiútoky domácích. Náskok Pardubic narůstal a v 19. minutě to bylo 41:32. Z hostů se v této čtvrtině dokázali prosadit jen Filip Růžička a Petr Sláma. Především Petr Sláma stál za snížením manka do poločasové přestávky, když to bylo jen o tři body.

Po pauze Humpolečtí zlepšili obranu a několika pěknými akcemi dokázali i domácí publikum oslnit. Ve 28. minutě byl stav 57:56. Bohužel pak se začali probouzet i střelci z trojkové vzdálenosti na domácí straně, takže po třech čtvrtinách Pardubice vedly 70:60. Najednou domácí mladíci nebyli rychlejší jen o kousek, ale o pořádný parník a díky dalším úspěšným trojkám a sérii ztrát na humpolecké straně náskok rychle narostl na 80:62.

Body: Body: Peterka 23, Lachman 19, Šoula 12, Voráček 11, Rovenský 10, Škranc 8, Vlček 6, Cejpek 1 – Sláma 19, Dygrýn, Pipek 13, Růžička 11, Vítek 10, Jirák 4. Rozhodčí: Hartig a Pilný. Trojky 11:2. Fauly 18:15. Trestné hody: 14/11:19/14. Diváci: 40. Čtvrtiny: 16:22, 25:16, 29:22, 20:10.

TESLA PARDUBICE – HUMPOLEC  63:76
Hosté začali zápas mizerně, v 8. minutě prohrávali 20:13.  Domácím se dařilo střelecky, takže po první čtvrtině měli k dobru dvanáctibodový náskok. Na humpolecké straně se dokázali prosadit pouze Stanislav Vítek a Petr Sláma.

Od druhé čtvrtiny se karta začala obracet, pardubická Tesla rychle o svůj náskok přicházela a ve 14. minutě to bylo už jen 27:24. Humpolec dobře bránil a domácí ve druhé čtvrtině vstřelili jen jeden koš za dva body. Přidali jeden trestný hod a těsně před poločasem úspěšnou trojku, takže hosté ztrátu do poločasu téměř smazali.

Tlak Humpolce pokračoval i po přestávce. Pětiminutovka stačila k tomu, aby Jiskra získala vedení 39:45. Domácí se ale nevzdali a jelikož přišly i chyby Humpolce, zrodil se další obrat. Ve 29. minutě Pardubice vedly 49:47. Jejich vedení mělo ale jepičí život, během minuty bylo vše jinak, hosté utekli na čtyřbodový rozdíl.

Jako v úvodu zápasu i v poslední čtvrtině ovládl prostor pod koši výborně hrající Stanislav Vítek, a když se přidal i sváteční střelec Tomáš Krejčí, Humpolečtí ve 34. minutě vedli 54:62.

Po oddechovém čase Pardubičtí našli několik skulin v obraně Humpolce a snížili  na 62:64. Pak zúročil své letité zkušenosti Jan Dygrýn a dvěma koši upravil na 62:68.  Domácí snížili jen z čáry trestného hodu. Víc jim humpolecká obrana nedovolila. Naopak skóre narůstalo až na konečný třináctibodový rozdíl.
Body: Šindelář 18, Srkal 11, Chrudimský, Kornherr 7, Jarkovský 6, Lipový 5, Štěrba, Zita 4 – Vítek 18, Růžička 13, Sláma 11, Dygrýn, Pipek 10, Krejčí 6, Jirák, Vaněček 4. Rozhodčí: Znamínko a Král. Trojky 6:1. Fauly 22:20. Trestné hody: 15/9:18/13. Diváci: 25. Čtvrtiny: 27:15, 6:17, 19:21, 11:23.

Ostatní výsledky – 17. kolo: Tesla Pardubice – Žďár nad Sázavou 53:87, Jičín – Žižkov 82:107, Přelouč – Mladá Boleslav 81:72, BC Vysočina – Svitavy 88:55, Jindřichův Hradec B – Chrudim 89:71, 18. kolo: Synthesia Pardubice – Žďár nad Sázavou 60:79, Přelouč – Žižkov 83:64, Jičín – Mladá Boleslav 82:91, Jindřichův Hradec B – Svitavy 113:82, BC Vysočina – Chrudim 81:72.