I když Spartak hrál na palubovkách soupeře, je nutné říci slůvko jen. V Předměřicích totiž vedl nad Hradcem Králové už 5:0, ale výhru vybojoval až v prodloužení. Pelhřimov přesto vede tabulku o šest bodů a je jednou nohou v kvalifikaci o I. ligu.

LITOMYŠL – PELHŘIMOV 4:10
Hosté sice přijeli v roli velkého favorita, ale v první třetině jim domácí stačili. Technicky sice trochu ztráceli, míček měli pod kontrolou méně často, ovšem při brejcích se jim dařilo střelecky.

Litomyšl hodně povzbudil gól v 6. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Karlík. O dvě minuty později sice Kučera vyrovnal, ale Pelhřimov se na koně nedostal. Štancl totiž dostal domácí opět do vedení a dost dlouho to vypadalo, že tak skončí i třetina. Teprve v poslední minutě první části se prosadil elitní pelhřimovský střelec Jirků.

Domácím však přestávka kuráž nesebrala. Po 58 vteřinách šli opět do vedení a Spartak musel znovu dotahovat. Ve 26. minutě ale hosté udělali hodně pro zisk bodů. V rozmezí 19 vteřin se prosadili hned dvakrát, když se do listiny střelců zapsali Bína a Poduška. Domácí rázem přestali stíhat a uchýlili se k faulům. Třetí přesilovku v pořadí využil ve 37. minutě Jirků.

Třetinu uzavřel trefou v oslabení Bína a Pelhřimov tak šel do šatny s tříbrankovým náskokem.
Hosté pak už utkání kontrolovali. Švrkala, Jirků a Brychca posunuli skóre na 3:9, pak se sice prosadil domácí Jakubík, ale poslední slovo patřilo pelhřimovskému Zrzavému.

Branky: 21. a 54. Jakubík, 6. Karlík, 12. Štancl – 26., 40. a 48. Bína, 19. a 37. Jirků, 8. Kučera, 26. Poduška, 44. Fučík, 51. Brychca, 56. Zrzavý. Rozhodčí: Vlček a Žofka. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Diváci: 100. Třetiny: 2:2, 1:4, 1:4. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, T. Koten  Jirků, Knězů, Poduška, Kučera, Zrzavý, J. Koten, Švrkala, Brychca, Bína, Fučík.

HRADEC KRÁLOVÉ – PELHŘIMOV 5:6 po nájezdech
Hradec patří mezi přední týmy ligy, takže se v tomto případě snadný boj nečekal. Hosté ale hráli v první třetině velmi aktivně a domácí vyrobili dva fauly, za které draze zaplatili.  Přesilovky využili Kučera a Jirků.

Spartak pokračoval v dobrém výkonu i ve druhé třetině. Ve 27. minutě Brychca po přihrávce Bíny vymetl šibenici, vzápětí se trefil Jirků. Už na 0:5 zvýšil  ve 33. minutě Kučera, Pelhřimov totiž využil i třetí přesilovku.

Domácí pak přidali a smůlu si vybral Poduška, který si vstřelil vlastence. Pár vteřin před koncem třetiny hosté neuhlídali velmi produktivního Linharta, který snížil na 5:2.

Když Rychetník v úvodu třetí části korigoval na 3:5, musel se Spartak začít bát o výsledek. Domácí vystupňovali svou útočnou snahu a s trochou štěstí srovnali krok.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, takže rozhodovaly trestná střílení. Na pelhřimovské straně se prosadili Jirků a Poduška a jelikož oba hradečtí nájezdníci selhali, bod navíc bral lídr tabulky.

Branky: 38. vlastní, 40. Linhart, 42. Rychetník, 54. Smejkal, 58. Pokorný – 11. a 33. Kučera, 17. a 28. Jirků, 27. Brychca, rozhodující nájezd Poduška. Rozhodčí: Manda a Reichelt. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:3. Diváci: 25. Třetiny: 0:2, 2:3, 3:0 – 0:0, 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška.

Ostatní výsledky – 17. kolo: Třebíč – Bystřice 8:2, Dačice – Svitavy 0:15, Hradec Králové – Jihlava 10:6, Tábor – Jaroměř 8:4, České Budějovice – Rtyně 13:4, 18. kolo: Třebíč – Svitavy 7:9, Litomyšl – Jihlava 4:7, Tábor – Rtyně 2:1, Dačice – Bystřice nad Pernštejnem 6:7 po nájezdech,  České Budějovice – Jaroměř 6:4.