V silné konkurenci skončil třicátý, byl druhým nejlepším Čechem. Česká reprezentace skončila v soutěži týmů devátá. „Myslím si, že mohu být spokojený. O trochu lepší umístění mě připravila smůla. Nastřelil jsem několik hraničních devítek, lízaných desítek jsem měl málo,“ litoval  talentovaný střelec. Bohužel vzduchová puška už je taková, v základní části se počítají jen celá čísla, na desetiny bodů se střílí až finále.

Nymburský si ale z Finska veze spíše pěkné zážitky. „Mistrovství jsem si vyloženě užil. Byl to skvělý závod. Na začátku jsem byl trochu nervozní, ale pak to ze mě spadlo. Bylo to moc fajn,“ vyznal se.

Černovický střelec v průběhu sezony kombinuje dvě disciplíny – vzduchovou pušku a malorážku. Vzduchovka je vzhledem k tomu, že s ní střílí v hale spíše zimní záležitostí, takže pro Petra Nymburského se zvolna blíží období, kdy ji vymění za malorážku.

„Teď mám v plánu dva týdny odpočívat. Pak už se vrhnu na přípravu na sezonu v malorážce,“ nastínil své nejbližší plány talentovaný střelec.
Také v malorážce nemá Petr Nymburský před sezonou malé cíle. I v této disciplíně patří mezi českou juniorskou špičku.

„Rád bych se kvalifikoval na mistrovství Evropy. Znamená to být mezi třemi nejlepšími střelci v Čechách.“ Ten byl loni na šampionátu starého kontinentu patnáctý a pětatřicátý.

Z výsledků mistrovství Evropy: 1. Janker (Německo), 2. Capano (Itálie), 3. Kasper (Ukrajina), 14. Pajda, 30. Nymburský, 48. Hrčkulák (všichni Česká republika).