Závodníci KT Lacek vybojovali neuvěřitelných 29 medailí. „Turnaj samozřejmě co do kvality těm zahraničním neodpovídal. Pro nás to bylo hlavně kvalitní klání pro začátečníky, aby získávali další zkušenosti. Že se povedlo získat tolik medailí, je ale nesmírně milé,“ radoval se trenér Petr Lacek.

Jeho tým vyhrál soutěž družstev o parník. Získal téměř dvojnásobný počet bodů než největší konkurenti.
„Spíš ale koukám na to, že naše bílé pásky byly schopné konkurovat zeleným. Pro mě je to takový ukazatel do budoucna a jsem rád, že máme v oddílu stále dostatek talentů,“ těší Lacka.

Přesun do vysokých pásků v Praze dobře zvládl Štěpán Bláha. Ten v kategorii kadetů do 53 kilogramů vybojoval druhé místo.

Na zlato dosáhl Jakub Dohnal. „Je první rok v žácích a vede si velmi dobře. Potěšil mě zejména výkonem v prvním svém boji, kde to neměl vůbec lehké,“ ocenil počínání svého svěřence Petr Lacek.

Spletitou cestu ke zlaté medaili měl František Martínek. Ten musel na tatami hned čtyřikrát. Přesto dominoval. „V jeho případě jsem už s vítězstvím počítal. V tuto chvíli už jen čekáme na svaz, aby mu umožnil složit zkoušky na vyšší technický stupeň. Už potřebuje přejít do soutěže vyšších pásků, ví trenér.

Ten vzpomenul i vystoupení Kristýny Křížové. „U ní mě více než zlatá medaile potěšil fakt, že prokázala srdce. Soupeřka jí jedním kopem dokonce poslala na zem, ale Kristýna zabojovala a utkání otočila,“ ocenil Petr Lacek odvahu a nasazení začínající bojovnice. 

Medaile

Zlaté: David Šimek, Sebastian Trnka, Dominika Hronová, Sebastian Akhlas, Matěj Jakubše, Ondřej Jakubše, Jakub Dohnal, Kristýna Křížová, František Martínek, Marie Martínková, Martin Smejkal, Eliška Benešová. Stříbrné: Adéla Matoušů, Aleš Chochola, Martin Zelenka, Štěpán Bláha, Klára Křížová, Vendula Prášilová, Pavel Hájek, Tomáš Hron, Ondřej Dohnal, Filip Dočkal, Tereza Farková. Bronzové: Zuzana Prášilová, Natálie Benešová, Tomáš Čížek, Matej Kaman, David Koutník.