Zásluhou Adriany Šimánkové a Terezy Schindlerové se na Vysočinu stěhovaly z turnaje, který je řazen do evropské prestižní kategorie A, dvě bronzové medaile.

Zejména medaile Šimánkové má velkou hodnotu. Pelhřimovská závodnice si totiž dokázala v prvním kole poradit s Taranou Mammadovou z Ázerbájdžánu.

„Její soupeřka představuje absolutní špičku. Má za sebou starty na mistrovstvích světa a Evropy, spousty zlatých medailí z prestižních turnajů,“ informoval trenér Petr Lacek.

Šimánková vyhrála poměrně jasně 9:2 na body, na což navázala čtvrtfinálovým vítězstvím nad Marií Dradonovou z Belgie. Ztroskotala až v semifinále, stopku jí vystavila pozdější vítězka kategorie juniorek do 46 kilogramů Mateja Kunovicová z Chorvatska.

„Bronz má velkou hodnotu, chápu ho jako logické zhodnocení kvalitní přípravy. Tu jsme o jarních prázdninách podstoupili v Polsku a hodně nám to dalo,“ vysvětlil Lacek.

Druhý bronz dovezla na Vysočinu Tereza Schindlerová. Ta startovala v kategorii juniorek do 63 kilogramů v barvách reprezentace.

„Čeká ji světový šampionát a v Nizozemsku potvrdila své kvality. První boj vyhrála s velkým přehledem a na postup bylo i v semifinále,“ trochu zalitoval trenér Petr Lacek.

Schindlerová totiž s Chorvatkou Anou Vranesicovou vedla ještě deset vteřin před koncem 4:3. Obrat ale znamenal vydařený kop na hlavu v podání soupeřky z Balkánu.

Už ve druhém kole v Eindhovenu skončil Trung Ngyuen Bao. Zastavil ho Egypťan Salah Aly Abdou Bayoumi. Pelhřimovský závodník se však za boj, který skončil knockoutem, nemusí stydět. „Egypťan je příslušníkem absolutní světové špičky. Bude startovat na hrách v Londýně, třikrát za sebou vyhrál mistrovství Afriky, je i vicemistrem Asie,“ upozornil Lacek.

Jeho tým nyní míří na tréninkový kemp do Slovinska, za dva týdny se představí na dalším elitním evropském turnaji v Belgii.