Rodačka z Pelhřimova v listopadu vybojovala v Rakousku titul mistryně světa, teď triumfovala v turnaji Vienna Classics. Triumf to byl dvojnásobný, Kubáňová vyhrála ženský singl a mix s Rakušanem Christopherem Krennem.

Žen se sice do turnajového pavouka nechalo zapsat jen osm, ale kvalita klání nechyběla. Ve Vídni se představila třetí žena světového žebříčku a finalistka posledního mistrovství světa Nathalie Zeoliová, také světová hráčka číslo dvě Nicole Eislerová a Simone Seitzová jako pátá světová racketlonistka.

„Z absolutní světové špičky chyběla jen Polka Marta Jezová a jednička žebříčku Kerstina Pecklová,“ informovala česká reprezentantka.

Mistryně světa má  u soupeřek respekt

Ta je sice evidována jako až 29. hráčka světa, což je způsobeno především menším počtem odehraných zahraničních turnajů, ale respekt mezi soupeřkami jí zdaleka nechybí. „Cítila jsem, že po zisku titulu mistryně světa si na mě všechny hráčky dávají pozor, přistupují k zápasům se mnou se skoro až přehnaným respektem,“ nabídla svůj postřeh ze setkání se soupeřkami Zuzana Kubáňová.

Ve Vídni se ale představila ve skvělé formě a k singlovému triumfu dokráčela s velkou jistotou. Hned v prvním kole ji čekala pátá světová hráčka Rakušanka Simone Seitzová. Zápas se vyvíjel již od prvních míčků ve prospěch české hráčky, která si nakonec šla do tenisu pro pouhé dva míčky. Vítězství tak vybojovala s velkým přehledem.

Ve druhém kole se pak Kubáňová střetla s nasazenou turnajovou jedničkou Nicole Eislerovou. I tentokrát si pelhřimovská rodačka počínala skvěle od samého začátku a hlavně zásluhou dobře zvládnutého stolního tenisu bylo jasné, že na zápolení s největšími raketami nedojde vůbec.

Do finále se překvapivě probojovala šestnáctiletá Rakušanka Chrisi Seehoferová, která zlatým míčem vyřadila favoritku dolní části pavouka a vicemistryni světa Nathali Zeoliovou. Rakušanka vládne nenápadným, ale naprosto jistým a spolehlivým stolním tenisem, v němž nechala Kubáňovou uhrát jen třináct bodů. Poté ale přišly silnější disciplíny české hráčky a na tenis nakonec opět nedošlo.

Zuzana Kubáňová si tak tenisu, v němž vynikala jako teenegerka, moc neužila. Podle svých slov toho ale nelitovala. „Jsem ráda, že utkání byla kratší. Zbylo mi více sil. Tenis teď navíc moc netrénuji. Platit si v zimě halu je hodně finančně náročné,“ svěřila se.

Česká reprezentantka, která momentálně žije v Českých Budějovicích, si kromě zlata ze singlů odvezla i své první zlato z mezinárodního turnaje v mixu, když spojila síly se světovou jedničkou Rakušanem Christopherem Krennem. V tomto složení by se chtěla dvojice pokusit v červnu získat titul na světovém šampionátu v deblech, který oběma racketlonovým partnerům chybí.

„Prioritou číslo jedna je pro mě stále singl a obhajoba mistrovského titulu v něm. Mix mě ale láká a možnost hrát s Christopherem mě těší. Spojuje nás stejný cíl,“ vyznala se Zuzana Kubáňová.