V rámci 15. kola vyhráli na palubovce druhé Třebíče a cenný bodový import potvrdili vysokým vítězstvím nad Dačicemi. „Po výhře v Třebíči už jsme si na čele tabulky udělali takový náskok, že jsme jednou nohou v kvalifikaci o I. ligu. Sice ještě není definitivně rozhodnuto, ale z šesti posledních kol hrajeme čtyřikrát doma, takže nám to snad už neuteče,“ je přesvědčený trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

TŘEBÍČ – PELHŘIMOV 5:6
Pelhřimov měl sice v tabulce nad Třebíčí navrch, ale ve prospěch Snipers hovořil lépe zvládnutý podzimní zápas. Třebíč začala hodně aktivně a Spartaku se ocitl pod tlakem. „Soupeř začal hodně náročným stylem, ale říkal jsem si, že to dlouho nemůže vydržet,“ popsal své pocity trenér hostů. Domácí přesto slavili alespoň částečný úspěch. Po 52 vteřinách tvrdě vystřelil Furdan a jeho pokus dorazil do sítě Holas.

Po pár minutách ale tlak Třebíče opadl. Na počátku šesté minuty se začal lámat zápas ve prospěch Pelhřimova. Po chybě Furdana totiž vyrovnal Jirků. „Pro nás bylo důležité, že jsme rychle na inkasovaný gól reagovali. Tím jsme se dostali zpět do zápasu, v jehož zbytku už jsme byli herně lepší,“ prohlásil Petr Zajíček.

Třebíč rázem začala více chybovat a platila za to. V 11. minutě ztratili domácí míček ve středu hřiště a byl to opět Jirků, který vstřelil pelhřimovský gól. Do brejku ho poslal pěknou přihrávkou Kos.

Ve zbytku třetiny bylo na hřišti rušno hlavně při vyloučení domácího Rašeta. Třebíč se v oslabení dvakrát dostala k nebezpečnému protiútoku, na druhé straně po rychlé akci hostů vyrážel míček z odkryté klece Pokorný.

Třebíč v úvodu druhé části dvakrát zahrála za hranicí pravidel, na trestnou lavici postupně putovali Farkaš a Papoušek, což umocnilo převahu Pelhřimova. Při druhé přesilovce se navíc měnilo skóre, do listiny střelců se zapsal Poduška. Právě ve využívání přesilovek byl největší rozdíl mezi soupeři. Při vyloučení J. Kotena si Třebíč sice vytvořila hned několik slibných střeleckých pozic, ale gól nedala, naopak za vyloučení Štěpánka draze zaplatila. Po přihrávce Jirků vstřelil svůj druhý gól v utkání Poduška. Zápas to ale nerozhodlo, s rychlou odpovědí přispěchal Farkaš.

Když v úvodu třetí třetiny zvýšil Jirků na rozdíl tří branek, vypadalo to na poklidný konec zápasu. Domácí se však nevzdali. Ve 44. minutě Furdan vymetl šibenici a o dvě minuty později snížil na 4:5 Vojan. Začalo velké drama, v němž přibylo tvrdých zákroků z obou stran. Po několika šancích Pelhřimova i Třebíče se dočkali hosté. V 54. minutě domácí zaváhali v rozehrávce, navíc Jakub uklouzl a Kos vše trestal gólovou střelou.

Pelhřimov sice disponoval dvoubrankovým vedení, ale jisté neměl vůbec nic. V závěru domácí sáhli ke hře bez brankáře a 51 vteřin před koncem se dočkali snížení. Štěpánek zadělal na pořádné drama. „Byli jsme pod tlakem, ale v posledních vteřinách už jsme to vyloženě ubojovali,“ radoval se Petr Zajíček.

Branky: 1. Holas, 35. Farkaš, 44. Furdan, 46. Vojan, 60. Štěpánek – 6., 11. a 41. Jirků, 25. a 34. Poduška, 54. Kos. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 6:5. Přesilovky: 0:2. Diváci: 120. Třetiny: 1:2, 1:2, 3:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, J. Koten, Zrzavý, Poduška.

DAČICE – PELHŘIMOV 5:15
Utkání začalo pro Pelhřimov šokem. Po 52 vteřinách byl sice vyloučen domácí Novotný, ale hosté s početní výhodou naložili hodně zle. Chybovali v rozehrávce a Kameník z brejku poslal outsidera zápasu do vedení.

„Byl to vlastně jediný zádrhel celého utkání. Přesilovku jsme sehráli hodně špatně, nepohlídali jsme si zadní vrátka a soupeř toho využil,“ zlobil se trenér Spartaku Petr Zajíček.

Pelhřimov se ale rychle z šoku otřepal a získal drtivou převahu. Výsledkem byla sprška gólů. Na začátku 3. minuty vyrovnal Bína, pak se trefili Kos, J. Koten, Švrkala a v přesilovce na konci 12. minutě zvýšil Brychca už na 5:1. Pak sice po nahození Novotného snížil Svoboda, ale tři vteřiny před koncem třetiny se ještě stihl prosadit pelhřimovský Bína.

Ve druhé části byl z hlediska poměru vstřelených branek rozdíl mezi soupeř nejmenší. Pelhřimov zvýšil na 2:8, pak branky domácích Svobody a Kůse proložil Poduška.

Jednoznačná naopak byla třetí dvacetiminutovka, v níž domácí už zcela odpadli. Světlou chvilku si vybrali ve 47. minutě, kdy skóroval Novotný, ale šest inkasovaných branek hovoří jasnou řečí.

Branky: 17. a 31. Svoboda, 2. Kameník, 40. Kůs, 47. Novotný – 23., 43., 48. a 58. Kučera, 3., 8. a 20. Bína, 5. a 52. Jirků, 7. a 25. Fučík, 12. Brychca, 37. Poduška, 46. Švrkala, 46. Zrzavý. Rozhodčí: Zachariáš a Štolc. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:3. Diváků: 20. Třetiny: 2:6, 2:3, 1:6. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, Koten, Zrzavý, Poduška.
Ostatní výsledky – 15. kolo: Svitavy – České Budějovice 8:4, Bystřice nad Pernštejnem – Tábor 9:7, Rtyně v Podkrkonoší – Hradec Králové 5:6, Dačice – Jihlava 4:3 po prodloužení, Jaroměř – Litomyšl 7:5, 16. kolo: Jaroměř – Hradec Králové 5:4 po prodloužení, Třebíč – Jihlava 13:5, Bystřice nad Pernštejnem – České Budějovice 11:1, Rtyně v Podkrkonoší – Litomyšl 4:8, Svitavy – Tábor 11:2.