Třetí a první místo hovoří jasnou řečí. Nominace je na dosah ruky. „Teď o víkendu se bude střílet třetí a čtvrtý závod, do nominace částečně může prohovořit i výsledek Grand Prix Plzeň. Má pozice je velmi dobrá. Myslím si, že pokud neudělám nějakou velkou chybu, měl bych do Finska jet,“ je přesvědčen Nymburský s odkazem na to, že v jeho kategorii si nominaci vybojují tři střelci.

Střelec obojživelník

Černovický závodník poměrně zdatně kombinuje v letním období malorážku a v zimě vzduchovku. Podle výsledků je v obou střeleckých disciplínách zhruba na stejné výkonnostní úrovni a i v oblibě je to prý tak půl na půl. „Dříve jsem měl raději malorážku, ve vzduchovce se mi tak nedařilo. Teď se mi začalo v ní dařit a mám ji skoro raději,“ vyznal se.

Každopádně na střelce klade větší nároky malorážka. „Vzduchovka se střílí v hale, takže nemusíte bojovat s nástrahami počasí. To je asi ten největší rozdíl. Jinak k terčům je to blíže, i když kruhy jsou zase menšího průměru,“ vysvětlil střelec, kterému bude v letošním roce teprve sedmnáct let.

Jako střelecký obojživelník se cítí jako ryba ve vodě. „Pro někoho by bylo dobré soustředit se jen na jednu disciplínu, ale mě to takhle vyhovuje. Mám rád změnu. Vždycky když končí jedno období, už se těším, že si zastřílím zase s jinou zbraní,“ svěřil se závodník SSK Černovice.

Nymburský v uplynulém roce skončil na evropském šampionátu malorážkařů na pátém místě a nyní touží po velkém úspěchu i ve vzduchovce. „Trochu se potýkám s úpadkem formy, nedaří se mi tak jako na konci roku. Pokud se ale dostanu do optimální formy, jsem přesvědčen, že je v mých silách účast ve finálové osmičce,“ odtajnil cíl.

Výsledky – 1. kvalifikační závod: 1. Vladislav Uhlíř (Hradec Králové) – 687,7, 2. David Hrčkulák (Dukla Plzeň) – 687,6, 3. Petr Nymburský (SSK Černovice) – 687,1, 2. kvalifikační závod (nestřílelo se finále): 1. Petr Nymburský – 591, 2. David Hrčkulák – 588, 3. Petr Plecháč (Rapid Plzeň) – 586.