Nejstarší klání v republice si udržuje pověst i nejlépe obsazeného turnaje a potvrdilo se to i letos. V konkurenci 370 závodníků z devíti zemí triumfoval ruský Petrohrad.

Nutno říci, že domácí se tradičně týmové soutěže nezúčastnili. „Nemělo by to smysl, do bojů jsem poslal osmdesát závodníků,“ vysvětlil trenér pořadatelského klubu Petr Lacek. Jeho tým nakonec získal patnáct zlatých medailí.

Lacek se před turnajem obával, jak se povede akci organizačně zvládnout. Obavy se ale nakonec ukázaly jako liché. „Myslím si, že můžeme být spokojeni. Ohlasy od trenérů byly jen pozitivní, pochvalovali si sportovní i organizační úroveň. Jako jediný malý zádrhel se ukázal pětiminutový technický výpadek na elektronických vestách, ale jelikož jsme měli na turnaj zajištěnou profesionální obsluhu od chorvatské firmy, povedlo se vše bez potíží vyřešit,“ uvedl.

Bojovalo se prakticky celý den na třech tatami a zmíněných 370 závodníků už je patrně stropem i pro příští ročníky. „Z hlediska kvantity už nemáme kam jít, můžeme se zlepšit jen kvalitou. Těší mě, že se nám sem daří lákat stále více kvalitních závodníků ze zahraničí. Svědčí o tom i fakt, že loni byli medailisté v týmové soutěži z Čech, letos se prosadili výhradně zahraniční kluby,“ informoval Petr Lacek.

Asi nejzářivější hvězdou pelhřimovského klání byl Jordanis Konstantinidis, držitel pěti medailí z evropských turnajů řazených do elitní kategorie A. „Pochopitelně vyhrál i u nás, ale mě těší, že i když vyřadil Davida Šimka a Michala Vondráka, byly to boje vcelku vyrovnané,“ je hrdý kouč, který na adresu svého týmu dodal: „S jeho vystoupením jsem maximálně spokojen. Většina bojovníků podala kvalitní výkony na tatami, ti starší se podíleli na organizaci turnaje nebo koučování mladších závodníků.“

Medailisté KT Lacek – zlatí: Matěj Kaman (děti do 24 kg), Josef Med (junioři do 51 kg), Vojtěch Římal (děti nad 40 kg), Sebastian Trnka (žáci nad 50 kg), David Koutník (děti do 27 kg), Marcela Šimanová (děti nad 40 kg), Kristýna Křížová (přípravka do 21 kg), Oliver Horkay (přípravka do 21 kg), František Martínek (žáci do 30 kg), Trung Nguyen (senioři do 63 kg), Adála Matoušů (žáci do 50 kg), Josef Poslušný (junioři do 63 kg), Marcela Kováčová (junioři do 59 kg), Jindřich Žatečka (senioři nad 87 kg), Jan Fiala (kadeti do 57 kg), stříbrní: Tomáš Prchal (senioři do 54 kg), Tereza Schindlerová (juniorky do 63 kg), Iveta Jiránková (juniorky do 68 kg), Jan Růžička (junioři do 68 kg), Šimon Bulant (děti do 24 kg), Lenka Samcová (žákyně do 36 kg), Šimon Růžička (žáci do 50 kg), Tereza Uhlíková (děti do 27 kg), Vendula Plášilová (děti nad 40 kg), Matěj Jakubše (žáci do 30 kg), Miloslav Med (kadeti do 45 kg), Aleš Chochola (žáci do 40 kg), Barbora Hurdová (přípravka do 21 kg), Ondřej Jakubše (přípravka do 21 kg), Nela Šikýřová (přípravka do 27 kg), Ondřej Dohnal (přípravka do 24 kg), Zuzana Prášilová (žákyně do 45 kg), Jakub Skořepa (junioři do 78 kg), Veronika Krejčová (juniorky do 59 kg), Miroslav Bašta (junioři do 73 kg), Sebastian Akhlas (kadeti do 37 kg), Martin Zelenka (kadeti do 45 kg), Michal Vondrák (kadeti do 49 kg), Martin Med (kadeti do 65 kg), Dominika Hronová (kadetky do 47 kg), bronzoví: Matěj Konečný (junioři na 78 kg), Libuše Medová (junioři do 55 kg), Jakub Dohnal (děti do 36 kg), Michaela Razimová (děti do 33 kg), Klára Křížová (děti do 27 kg), Tomáš Jírů (děti do 27 kg), Tomáš Hron (žáci do 30 kg), Jiří Šťastný (přípravka do 27 kg), Ladislav Matoušů (přípravka do 30 kg), Matěj Fiala (přípravka do 21 kg), Štěpánka Novotná (přípravka do 27 kg), Zuzana Kopicová (přípravka do 27 kg), David Jelínek (přípravka do 24 kg), Natálie Benešová (žákyně do v40 kg), Eliška Benešová (žákyně do 33 kg), David Čech (senioři do 80 kg), Radek Kudrna (kadeti nad 65 kg), David Šimek (kadeti do 49 kg).