Stav finále je tedy nerozhodný 2:2, rozhodující zápas se bude hrát v sobotu v Humpolci.

J. HRADEC B – HUMPOLEC 89:90 PP.
Jindřichův Hradec mohl už po tomto zápase spustit oslavy zisku titulu přeborníka jihočeského kraje, ale hosté mu vyrazili dech. Nic na tom nezměnil fakt, že Humpolec měl k dispozici jen osm hráčů, takže si celý tým sáhl až na dno fyzických sil. Hrál se velice kvalitní basketbal, bylo to drama až do samého konce.
Humpolec dobře začal, první dvě čtvrtiny končil s desetibodovým náskokem. Pak ale domácí začali z náskoku Jiskry postupně ukrajovat a v normální hrací době utkání skončilo nerozhodně 82:82. Závěr zvládla lépe Jiskra. Rozhodující koš vstřelil se závěrečným klaksonem, po neproměněných trestných hodech Vítek.
Body: Novák 23, Melski 19, Filip 11, Hájek 9, Hron, Valcha 7, Pícha 6, P. Houška 4, Studený 3 – Sláma 31, Zet 17, Vítek 15, Němec 12, Dygrýn 9, Hořínek 6. Rozhodčí: Koch a Opava. Čtvrtiny: 13:23, 22:22, 24:18, 23:19 – 7:8. Trojky 8:10. Fauly: 27:28. Trestné hody: 38/15:34/18. Diváci: 60.

J. HRADEC B – HUMPOLEC 81:85
Také druhý zápas na palubovce Jindřichova Hradce byl bojem se vším všudy. Humpolec sice doplnil svou sestavu, takže mohl lépe rozložit síly, ale na koše bohatá úvodní čtvrtina vyšla lépe domácím. Ti měli k dobru čtyři body náskoku. V dalším průběhu utkání Humpolec o poznání zlepšil obranu, ve druhé desetiminutovce dovolil soupeři zaznamenat jen osm bodů. V poločase tak hosté vedli 42:32. I ve třetí čtvrtině byli pány na hřišti, dostali se dokonce do dvacetibodového vedení. Ani to ale nestačilo na poklidný závěr. Poslední desetiminutovka se nesla v duchu mohutného stahování bodové ztráty domácích, z pohledu Humpolce naštěstí neúspěšné.
Body: Valcha 17, Melski 12, Pícha 10, Filip 9, Hron 8, Studený 7, P. Houška 6, Hájek, Novák 4, Valuch 3, Pixa 1 – Němec 18, Sláma 17, Vítek 15, Zet 10, Krejčí, Pipek 6, Hořínek 5, Dygrýn 4, Hrala 2. Rozhodčí: Hána a Dytrych. Čtvrtiny: 24:20, 8:22, 13:18, 36:25. Trojky: 3:5. Fauly: 30:32. Trestné hody: 33/22:37/18. Diváci: 50.