Ta bude české barvy hájit v mixu spolu s manželem Tomášem a v soutěži družstev. Posledním testem výkonnosti byl Czech Open. V Praze se kromě tuzemských hráčů a hráček objevili Poláci, Němci, Maďaři, Rakušané Švýcaři, Angličané, Švédi a dokonce i Kanaďan. O to větším úspěchem je, že Zuzana Kubáňová vyhrála singl žen.


„Byl to pro mě test výkonnosti, takže jsem spokojená. Hodně si vážím vítězství v semifinále nad Polkou Martou Jez, která má bronz ze světového šampionátu,“ uvedla pátá hráčka nedávného mistrovství republiky ve squashi, která z raketových sportů nejdříve přičichla k tenisu.


Slabina? Stolní tenis


Přesto je prý co zlepšovat. „Moje tradiční slabina je stolní tenis. Tam musím bezesporu přidat. Paradoxně nemám silnou stránku tenis, který jsem dlouho hrála. Potom, co jsem s ním skončila, jsem měla dlouhou pauzu a teď na to doplácím,“ přiznala Zuzana Kubáňová.


Její manžel v Praze vyhrál mužskou kategorii C, takže by pelhřimovský pár nemusel hrát ani na světovém šampionátu druhé housle. Zuzana Kubáňová velké ambice ale nemá: „Loni jsme dojeli na los, s mistry světa jsme vypadli hned v prvním kole. Letos snad uhrajeme lepší výsledek, ale na medaili to nebude,“ předpovídá.


Zbývá tedy soutěž družstev, kde by český tým za normálních okolností nemusel být bez šancí. Normální okolnosti ale nenastaly, los je hodně nemilosrdný. V prvním kole se do cesty staví Švédsko. „Hůř nám to nalosovat nemohli, Švédsko a Finsko jsou v racketlonu velmoci. Bude to hodně těžké,“ ví Zuzana Kubáňová.