Pelhřimovští potvrdili klesající tendenci výkonů, když nedokázali porazit na domácí půdě Počenice ani Otrokovice. V ligové tabulce je tak Spartak až na předposledním místě. Horší bilanci má už jen nováček soutěže z Jablonce nad Nisou.

PELHŘIMOV – POČENICE 3:8

Spartak, jak už se stává tradicí, nevstoupil do utkání podle představ. Mezi 6. a 8. minutou se dvěma slepenými góly dostaly Počenice do vedení. V samém závěru třetiny snížil při přesilové hře Poduška na 1:2. V 7. minutě druhé třetiny už měli hosté dvoubrankové vedení zpátky. Spartaku chyběl ve hře především důraz a přesnost. Největším neduhem byla kvalita v zakončení, ta současný Pelhřimov opravdu trápí.

„Výsledek je pro nás relativně krutý, hra nebyla špatná. Bohužel ani Venkrbec neměl nejlepší den. Charouzek je určitě osvěžení pro naši sestavu a až se zapracuje, bude určitě hodně platným hráčem,“ ohodnotil utkání staronový trenér Pelhřimova Jan Koten.

Branky Pelhřimova: 20. Poduška, 21. Brychca, 57. Kos. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 32:26. Třetiny: 1:2, 1:3, 1:3. Pelhřimov: Venkrbec – Švrkala, J. Paták, Kos, Jirků, Brychca, Poduška, Blažek, Charouzek, Bína, Kučera, M. Paták.

PELHŘIMOV – OTROKOVICE 4:5

Do utkání s Otrokovicemi nastoupili Pelhřimovští s vidinou tří bodů. Spartak přeskupil všechny řady a chtěl Otrokovice překvapit. V prvních dvou dvacetiminutovkách se to Pelhřimovu celkem dařilo, když po střelách Švrkaly a Bíny držel s hosty nerozhodný stav. Na lámání chleba došlo v poslední třetině. Otrokovice se dostaly do dvoubrankového vedení, na které Jirků odpověděl až čtyři minuty před koncem. Na vyrovnávací branku však už nedošlo.

Otrokovičtí mají nejlepší přesilovky v lize, což potvrdili i na pelhřimovském hřišti. Skórovali při nich hned dvakrát. Na druhou stranu je nutno také podotkout, že Spartak nastřelil hned čtyřikrát tyč a vybral si tedy notnou dávku smůly. „Za výkon proti Otrokovicím se stydět nemusíme. Hráči přitvrdili a zpřesnili hru. Bohužel nám chybělo i trochu štěstí,“ litoval trenér Pelhřimova Jan Koten.

Branky Pelhřimova: 13. Švrkala, 37. Bína, 43. Kos, 56. Jirků. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 33:38. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:3. Pelhřimov: Venkrbec – Blažek, J. Paták, Charouzek, Bína, Brychca, Švrkala, Kos, Poduška, Jirků, M. Paták (Jan Kučera).