To je se svým statutem A turnaje počítáno mezi nejkvalitnější soutěže starého kontinentu, což dokazuje i účast 1200 závodníků z mnoha zemí, včetně světových taekwondo špiček jako jsou Izrael, Írán nebo Rusko.

Právě kvalitu ruských reprezentantů si na vlastní kůži mohl vyzkoušet Tomáš Čížek nebo Michal Vondrák, jejichž boje i přes veškerou snahu skončily předčasně. O poznání lépe se v Záhřebu dařilo Adrianě Šimánkové. Poté, co v prvním boji přešla přes chorvatskou soupeřku, čekala na ní v druhém zápase účastnice kadetského mistrovství Evropy Mateja Karač z klubu Pantera Záhřeb. Adriana jí první dvě kola dokázala směle sekundovat, ve třetím však Chorvatka strhla boj a následné vítězství na svou stranu. „Podala skvělý výkon a nechválil jsem ji jen já. Pochvaly si jí dostalo i od trenérky zkušené soupeřky,“ poznamenal kouč Petr Lacek.

Výborný výkon předvedla také Dominika Hronová, která patřila v Lackově výběru k těm méně zkušenějším. O to cennější bylo její vítězství v prvním boji s rakouskou závodnicí, který byl vyrovnaný a napínavý do posledních vteřin. V nich Dominika dokázala obrátit bodový stav a získat zasloužený postup do dalších bojů. V boji číslo dvě se pak potkala s Merve Talan z bavorského reprezentačního výběru. Dvě kola držela vyrovnaný stav, ve třetím se pak strhl boj o postup a po řadě výměn skončil za stavu 8:6 pro bavorskou reprezentantku.

Chybělo jen štěstí

V dobrém světle se předvedl i Trung Bao Nguyen. V prvním boji nastoupil proti bulharskému závodníkovi a vyhrál doslova v poslední vteřině útokem na hlavu, díky němuž obrátil skóre ve svůj prospěch. Nelehký los ho v druhém boji svedl dohromady s vynikajícím reprezentantem Bavorska Tajfunem Yilmazerem. Řečeno fotbalovou hantýrkou šlo o boj „nahoru-dolů“, vyšší bodové skóre bylo každou chvíli na jiné straně. Nebylo tedy překvapením, že boj nakonec skončil nerozhodně a následovala takzvaná náhlá smrt, v níž první bod vyhrává. A právě zde chyběl pověstný kousek štěstí.

Ačkoli nakonec Lackova výprava nepřivezla žádný cenný kov, vystoupení jednotlivých závodníků rozhodně nebylo zklamáním. „Libuši Medové, Adrianě Šimánkové a Dominice Hronové se dokonce podařilo obsadit pětadvacáté místo v týmech v kadetských kategoriích, což je na tak kvalitním turnaji pěkný výsledek,“ pochválil část svého týmu Petr Lacek.