Prohra s nováčkem z Českých Budějovic naznačuje, že letos se Spartaku s velkou pravděpodobností budou týkat jen boje o holou záchranu.

PELHŘIMOV – Č. BUDĚJOVICE 6:7

Úvod utkání Pelhřimovu už tradičně nevyšel, po deseti minutách vedli Štíři 0:2. Domácí se pomalu dostávali do tempa a ve druhé třetině konečně otočili i výsledek a dostali se do vedení. Přesto nadále pokračovali hosté ve fyzicky náročné hře, která dostávala Pelhřimov do úzkých.

V poslední třetině Pelhřimovští vedení ztratili. Utkání ovlivnilo několik nepřesných výroků sudích, které vygradovaly vyloučením Kotena za nesportovní chování v 58. minutě. Bohužel pro Spartak nabídnutou přesilovou hrou Štíři nepohrdli a rozhodli o plném bodovém exportu do jihočeské metropole.
„V poslední třetině nás hosté přehrávali fyzicky. Naším problémem bylo, že jsme už tradičně začali hrát až po obdržené brance. Utkání rozhodnula naše nedisciplinovanost, nedokázali jsme se srovnat s nastaveným metrem rozhodčích,“ shrnul nevydařené utkání Martin Kos.

Branky Pelhřimova: 28., 37. a 57. Jirků, 17. Brychca, 25. Poduška, 56. Piller. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 82. Střely na branku: 27:33. Třetiny: 1:2, 3:1, 2:4. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Piller, Jirků, Poduška, Jan Kučera – Koten, Švrkala, Brychca, J. Paták, Bína. Ostatní výsledky: Litvínov – Jablonec 8:5, Paskov – Havířov 4:6, Havlíčkův Brod – Královské Vinohrady 8:6, Počenice – Otrokovice 6:15, Znojmo – Žďár nad Sázavou 7:6.