Již tuto sobotu se tam už poosmadvacáté uskuteční volný závěrečný závod roku Bernard Cup – Setkání mistrů. Sobotní program na trati Pod Vilémovským lomem začne tréninkovými jízdami v 8.40 hodin, po celodenní sérii rozjížděk je finále na programu v 15.30 hodin.

Do Humpolce míří znovu prakticky všichni autokrosaři, kteří letos startovali jak v seriálu Mistrovství Evropy, tak v seriálu Mistrovství České republiky. „S čerstvým titulem mistra Evropy přijede letos pouze Ondřej Musil, ale přijedou i vicemistři Petr Turek a Václav Fejfar,“ poukázal na výsledky kontinentálního šampionátu Josef Špaček, předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec.

Dorazí i medailisté

Chybět by neměli ale čerství evropští i domácí medailisté jako Marek Stloukal, Petr Bartoš, Roman Kalvoda, Roman Keřka či Radomír Kupec, tradičním účastníkem bude nestárnoucí Jaroslav Hošek. Součástí Bernard cup - Setkání mistrů bude i poslední závod letošní sezony Mascom cup kartkros.

Humpolečtí pořadatelé letošní tečky za autokrosovou sezonou připravili pro diváky ještě jednu motoristickou lahůdku. „Hostem letošního Bernard Cupu – Setkání mistrů bude loňský mistr Evropy, Holanďan Glenn van Rosmalen a jeho krajan Wiely Albers, všichni se na tohle zpestření moc těšíme,“ prozradil Josef Špaček.

Dalším velkým překvapením a lákadlem bude účast herečky, ale hlavně zpěvačky Olgy Lounové, která přislíbila i autogramiádu. „Velkým překvapením pro všechny bude ukázková jízda, kdy si vybraní jezdci zkusí humpoleckou autokrosovou trať v obráceném směru, na což jsou zvědaví hlavně pořadatelé,“ dodal Špaček.

Bernard cup - Setkání mistrů
Program závodů:

6.00 - 7 hodin technická přejímka - parkoviště závodních strojů
7.45 - 8.30 hodin rozprava s jezdci a losování družstev
8.40 - 10.40 hodin oficiální trénink pro všechny divize
11.00 - 12.30 hodin začátek I. série rozjížděk
12.45 - 13. 15 hodin ukázkové jízdy
13.30 - 15 hodin začátek II. série rozjížděk
15.30 - 17 hodin finálové jízdy
19 hodin slavnostní galavečer ve Spolkovém domě