Na start dlouhé trati se postavilo 113 závodníků a mezi nimi nechyběli pelhřimovští Petr Krupička starší a Radek Štrosmajer. Už na silnici při výjezdu z Náměště za to vzala skupina závodníků a roztrhala závodní pole.

Na to trochu doplatil Radek Štrosmajer, který pak v prudkém protivětru musel sjíždět sám skupinu před ním. Přesto dosáhl velmi dobrého umístění, dojel sedmý ve své kategorii a šestnáctý celkově. Petr Krupička starší, který jel s pevnou vidlicí, tentokrát neměl ve své kategorii výraznější konkurenci a s přehledem zvítězil. V absolutním pořadí byl klasifikovaný jako třiadvacátý.

Na krátké trati se do první lajny postavili Jakub Minka a Petr Krupička mladší, další pelhřimovští kadeti bohužel trochu zaspali a stáli až v druhé polovině startovního pole. Na Jakuba Minku se chystali borci z CT Sauna Bar Horní Cerekev, kteří měli připravenu týmovou taktiku, ale ta jim stejně nepomohla.

Minka obsadil v kategorii M3 15 až 18 let druhé místo, v absolutním pořadí byl desátý. Celkové šestatřicáté místo a desátou příčku v kategorii pak obsadil Petr Krupička mladší.

Druhým nejlepším z kadetů Velosport Valenta Scott Teamu byl překvapivě Lukáš Svoboda, který i se svým hendikepem na oblečení předjel v závěrečných kilometrech před ním jedoucího Leoše Tejkla a skončil na devátém místě. Nejmladší z pelhřimovských kadetů Filip Papež absolvoval poprvé dospělý závod v Galaxy a 42 kilometrů dlouhá trať byla pro něj dost náročná, takže z toho bylo patnácté místo, potažmo šestapadesáté v absolutním pořadí.

Velmi dobrá konkurence se sešla ve vložených dětských závodech, kde měli Pelhřimovští v kategorii starších žáků dva zástupce - Martina Dejmka a Roberta Faltuse. Po startu se Martin Dejmek pohyboval na třetím místě, Robert Faltus pak uzavíral šestičlennou vedoucí skupinu.

Ve druhém kole se Martin Dejmek před nájezdem na most prodral na druhé místo. I přes pozdější zaváhání si udržel pozici až do čtvrtého kola, v němž zaútočil na vedoucího závodníka a nakonec projel cílovou branou jako první. Robertovi Faltusovi chyběla v závěru síla, takže to na víc než na šesté místo nestačilo.