Do tohoto podniku se započítává i maraton v Kamenici nad Lipou, tentokrát se ale závodilo u našich jižních sousedů v rakouském Reichramingu a Pelhřimovští vybojovali hned tři pódiová umístění.

Za slunečného počasí, když se nenaplnila deštivá přepověď, se vydalo na delší trať o délce 52 kilometrů 221 závodníků. Barvy Velosport Valenta Scott teamu hájili Jakub Turek, Petr Krupička a Richard Valenta.

Z hlediska absolutního pořadí si nejlépe počínal nejmladší z nich Jakub Turek. Ten dojel na 56. místě, což stačilo na 13. příčku v jeho kategorii.Petr Krupička dojel šedesátý a mezi muži v kategorii AK V 1951 až 1955 bral bronz. Na čtvrtém místě pak dojel Richard Valenta, když v absolutním pořadí bylo před ním klasifikováno 71 jezdců.

Trojnásobné zastoupení měla pelhřimovská stáj i v kratším závodě na 28 kilometrů. A pelhřimovské mládí, které stále ještě z hlediska věku spadá do kategorie kadetů, se činilo.

Jakub Minka figuroval na samé špici závodu a nakonec přišel ve finiši o pouhou jednu desetinu sekundy o prémii 100 euro za celkové vítězství. Podlehl o dva roky staršímu domácímu jezdci, který ovšem už jezdí v juniorské kategorii. Mezi kadety Minka s přehledem obsadil první příčku.

Tu druhou vybojoval další pelhřimovský závodník Josef Kadlec, který přijel na patnáctém místě celkového pořadí. V kategorii U17 podtrhl úspěch týmu čtvrtým místem Leoš Tejkl, který do cíle dorazil jako osmadvacátý.

Nejen v Rakousku závodili jezdci Velosport Valenta Scott Teamu. Tři cyklisté klubu se zúčastnili Cyklosport Hájek Liga ve Strmilově. Na dlouhé trati, která měřila 50 kilometrů si ve své kategorii dojel Josef Soukup pro pomyslné stříbro.

Kadeti klubu Martin Dejmek a Filip Papež se vydali na závod s poloviční distancí. Martin Dejmek dojel na osmém místě, ale v klasifikaci kadetů nenašel přemožitele. Filip Papež byl mezi kadety čtvrtý, když si v kompletním poli vyjel jedenadvacátou příčku.