Úroveň skvělá

„Triumfovali jsme v kategorii do čtrnácti let a úspěchu si velmi vážím, protože jsme se museli popasovat s velice kvalitní konkurencí. Ve Francii jsme byli vůbec poprvé, ale právě kvůli kvalitě tamního taekwonda se tam určitě co nejdříve vrátíme,“ prohlásil trenér Petr Lacek. Klub vezl z Alsaska čtyři zlaté medaile, které doplnil třemi stříbrnými a dvěma bronzovými.

Zlatý klan Medů

Dětské části mistrovství se zúčastnilo zhruba dvě stě závodníků z Čech, Slovenska, Francie, Německa, Íránu, Švýcarska, Belgie, Nizozemska a Srbska. Klání tak patřilo do evropské top úrovně.

„Byli jsme mile překvapeni úrovní bojů. Především domácí Francouzi ukázali, že je u nich náš sport kvalitní. Závodníci i s nízkými pásky nebyli slabí. Turnaj byl náročnější o to, že se bojovalo podle olympijských kategorií, takže se nedělaly rozdíly mezi pásky a váhovky byly v rozpětí i osmi kilogramů,“ upozornil Petr Lacek, že každá medaile měla velkou cenu. Z tohoto pohledu je malou senzací vystoupení rodiny Medů. Tři bojovníci z Čejova získali tři zlaté medaile. „Libuše k nim musela přejít přes dva soupeře, Martin a Miloslav byli na tatami třikrát,“ doplnil trenér.

Rychlý konec

Čtvrtou zlatou medaili přidal Filip Douda. Ten se musel vyrovnat s tíhou nevydařeného turnaje v Pirmasens. Udělal to nejlepším možným způsobem. Do finálového soupeře se obul hned od začátku a boj ukončil knockoutem už v prvním kole.

Dvě stříbrné medaile byly docíleny v oddílových kláních. David Šimek nestačil na Miloslava Meda. Veronika Nedvědová prohrála pro změnu s Libuší Medovou. Z jejího pohledu má ale stříbro velkou cenu. „Předvedla doslova infarktové semifinále, kde otáčela skóre 1:8. Obrat se jí povedlo dokonat v prodloužení,“ přiblížil Petr Lacek.

Třetí stříbro přidala Adriana Šimánková, která však musela hovořit o smůle. Ve finále dlouho vedla, ale v posledních vteřinách se štěstí usmálo na soupeřku. Technikou na hlavu srovnala skóre a následně rozhodla. Sbírku medailí týmu z Vysočiny zkomletovali bronzoví Dominika Hronová a Aleš Chochola.