Jenom s tím rozdílem, že vyhledávaná odpočinková oblast bude místem špičkových sportovních výkonů. Uskuteční se tam Titanman, první ročník pelhřimovského závodu v olympijském triatlonu.

Půl druhého kilometru plavání, čtyřicet na kole a závěrečný desetikilometrový běh bude ale něčím jiný než jiné závody tohoto měřítka. Do rybníka skočí i jeden z nejlepších světových ironmanů Petr Vabroušek.

„Závoděním se bavím a ani v Pelhřimově tomu nebude jinak,“ říká čtyřiadvacetiletý vytrvalec ze Zlína, který se živě zajímá i o samotnou organizaci závodů. Mimo jiné se stal patronem dětského závodu Titanmánek.

„Triatlon mi toho dal za těch více než dvacet let hodně. Jsem rád, pokud mu to mohu nějak vrátit,“ dodává skromně Vabroušek. A protože přijede on, chybět nebude téměř kompletní republiková špička ani německý vytrvalec Sven Imhoff. Poměřit se s titánem Vabrouškem touží každý vytrvalec.

Motivací samou o sobě je už jen cena pro každého, kdo doběhne do cíle závodu. Pokořitelé pelhřimovského Titanmana si odvezou domů hodnotnou památku. Hodinky Timex Ironman. Přesně takové, jaké si odváží závodníci z Havaje, nejtěžšího triatlonového závodu na světě.