V sérii se ujal vedení 2:0 na zápasy a je krok od záchrany soutěže. Momentálně má na poslední třetí výhru tři pokusy.

PELHŘIMOV – TŘINEC 5:3
V úvodním utkání série začaly oba týmy opatrně. První šanci si připsali Třinečtí, Štěpán byl k jejich smůle na svém místě. Do vedení se tak dostal Spartak, hosté ale kontrovali trefou Vlčka. Ve druhé části hry se lámal chleba, dvakrát se o to zasloužil na domácí straně elitní střelec Jirků. Třinec se probral až čtyři minuty před koncem, ale to už bylo za rozhodnutého stavu, takže se jednalo jen o kosmetickou úpravu skóre.
„Konečně hra vypadala jako kolektivní sport, což u nás nebývalo zvykem. Většinu utkání jsme byli lepší, utekl nám akorát konec, ale i tak jsme zaslouženě vyhráli,“ shrnul utkání hrající trenér Pelhřimova Martin Kos.
Branky Pelhřimova: 31. a 33. Jirků, 13. Koten, 53. Březina, 54. Paták. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 128. Střely na branku: 38:29. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:2. Pelhřimov: David – Švrkala, Koten, Kos – Paták, Bína, Maršík – Poduška, Jirků, Březina.

PELHŘIMOV – TŘINEC 3:1
Ve druhém klání proti outsiderovi základní části čekali diváci na první branky až do druhé třetiny. Vedení se ujali tentokrát hosté, Spartak však do konce třetiny skóre otočil. Nejdůležitější moment utkání přišel ve 40. minutě, kdy přesně zacílil nejprve Švrkala a chvilku po rozehrání skončil v síti i míček z hole Patáka. To byla pro hosty osudová rána a i přes zlepšený výkon v poslední třetině branku už vstřelit nedokázali.
„Bylo to jiné utkání než to první, Třinec se herně zlepšil. Zápas jsme měli celých šedesát minut pod kontrolou. Když to přeženu, tak jsme jen čekali na moment, kdy to tam začne konečně padat. Nejsme sice tak produktivní, jako jsme byli dříve, ale je to především dáno výbornou defenzivní hrou útočníků. Musím také pochválit Davida, kterému oba zápasy vyšly skvěle,“ poznamenal Martin Kos.
Branky Pelhřimova: 34. Bína, 40. Švrkala, 40. Paták. Vyloučení: 0:3. Diváci: 68. Střely na branku: 37:33. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0. Pelhřimov: David – Švrkala, Koten, Kos – Paták, Bína, Maršík – Poduška, Jirků, Březina.