Zpočátku byl zaměřen na disciplínu střelba ze vzduchové pušky vleže na vzdálenost deset metrů, při počtu třiceti soutěžních ran.

Zlatí olympionici

Momentálně je oddíl o velký krok dále a připravuje mladé a nadějné střelce na disciplíny střelba ze stoje a ze sportovní malorážky.

V uplynulých letech se oddíl díky píli svých svěřenců probojoval do úzké špičky mladých sportovních střelců v České republice. Úspěchy černovických mladých sportovců neunikly ani pozornosti olympijských vítězů Jana Kůrky a Miroslava Vargy.

Na závodech se daří

V minulých letech zapůjčil Miroslav Varga oddílu špičkovou vzduchovou pušku v hodnotě přibližně 30 000 korun. Se zapůjčeným vybavením získali černovičtí svěřenci tři tituly mistrů republiky a další medailová umístění.

V současné době se černovickému oddílu navýsost daří. Na posledním závodě, který se konal o víkendu v Plzni vybojovali mladí střelci hned čtyři cenné kovy. „Ze všech úspěchů mám vždy radost. Dětem přeji, aby se jim dařilo, měly pevnou ruku a jasné oko,“ říká dlouholetý trenér Petr Nymburský.