Odveta utekla domácím minutu a půl po začátku prodloužení, kdy rozhodl pražský Tomek. Série play down florbalové první ligy se nyní přesouvá do Prahy, kde Pelhřimovští mohou maximálně jednou prohrát. Pokud se tedy zadaří, a alespoň jednou zvítězí, přesune se rozhodující duel na domácí palubovku. V obou zápasech byl z hlediska kanadského bodování velmi aktivní hrající asistent trenéra Petr Poduška.

V utkáních play down se vám dařilo střelecky nejvíce z celého týmu. Jste tedy spokojen?
Mohlo to být lepší, ostatně vždycky to může být lepší. Druhé utkání jsme zbytečně prohráli, tudíž jakékoliv osobní úspěchy jdou stranou.

Jak se stane to, že hosté otočí utkání z 3:0 na 3:4 po prodloužení?
Ve florbale padá hodně branek, to je prostě fakt. Měli jsme malou produktivitu. Za dvě utkání nastřílet sedm branek je prostě málo. Měli jsme si náskok lépe pohlídat, tohle by se nám prostě stávat nemělo. Na to jsme už dost zkušený tým.

Kde byla největší chyba?
Můžeme za to všichni kolektivně. Špatně jsme pokrývali hráče a všeobecně tam bylo mnoho nedůsledností dozadu. První polovina utkání se nám vydařila, pak už to prostě nebylo ono.

Jaká je nyní nálada v týmu? Určitě jste čekali, že obě utkání doma vyhrajete…
Po zápase to bylo mizerné, co si budeme namlouvat. Teď jsme ale odhodlaní nepříjemný vývoj série zlomit. Jdeme vždy od utkání k utkání a neřešíme, co by se stalo, kdyby.

Co čekáte od tohoto víkendu?
Budeme bojovat, jde nám o všechno. Minimálně jedno utkání v Praze vyhrát musíme, aby se série přesunula opět k nám. Určitě neházíme flintu do žita a nedáme soupeři nic zadarmo.

I druhá serie play down nabízí zajímavý vývoj. Jak její dosavadní průběh hodnotíte?
Třinec překvapil asi každého, kdo se zajímá o florbal. Nemáme informace o tom, co se tam děje. Nejspíše Třinec doplnil kádr o nějaké posily. To jsou však jen spekulace. Každopádně je to překvapení.