Úvodním soupeřem Spartaku budou pražští Wizards. O náladě v týmu a šancích v play down jsme si povídali s hrajícím trenérem Pelhřimova Martinem Kosem.

Jaký je stav týmu před play down?
Víceméně jsme se do play down nedostali jen díky poslednímu zápasu. V průběhu sezony nám několik utkání nevyšlo, podařilo se nám stáhnout náskok soupeřů na minimum, bohužel to nakonec nestačilo. Momentálně není nikdo zraněný, nedokáži říci, jak to bude vypadat na konci týdne.

Co pro vás znamená play down?
Bohužel tuto zkušenost zatím Spartak nemá. Kádr prošel v letošní sezoně několika změnami, ale ani tak se nemusíme ničeho bát. Samozřejmě, že máme ze soupeřů respekt, ale při momentální formě bychom měli potvrdit výsledky z posledních kol a zachránit se.

Jste spokojený s faktem, že na Spartak vyšel tým Wizards, nebo byste upřednostnil někoho jiného?
Těžko říct, prostě to tak vyšlo. V play down jsme čtyři a my si nemůžeme vybírat. Porazit musíme každého. Výhody vidím jinde. Je to dobré kvůli cestování. Navíc proti nám stojí mladý tým, kterému se první polovina soutěže podařila, ale ve druhé prohrál, co se dalo. Věřím, že je to pro nás vhodný soupeř.

S Wizards jste doma naposledy odehráli dost nervózní a vyhrocený zápas, který soupeř moc neunesl. Budou vypadat utkání v play down stejně?
Většinou se v každém utkání jednou za čas něco takového stane. Fakt, že poslední utkání z Wizards bylo takové, jaké bylo, bych nebral v potaz. Play down je jiná soutěž a začíná se od nuly. Neřekl bych, že to bude nějaké vyhrocené, a pokud už ano, tak doufám, že jsme natolik vyspělý tým, aby nás to nerozhodilo.

Je velká výhoda, že první dvě utkání hrajete doma?
Logicky je určitě lepší, že začínáme doma. Budeme mít podporu diváků a nemusíme nikam cestovat. Výhoda to tedy obecně je. Na druhou stranu zase soupeř může vyhrát jeden zápas a dostane domácí tým pod tlak. Nejdůležitější je určitě první zápas, pokud ho zvládneme, půjde to všechno hned lépe.

Nebojíte se, že někteří ne tolik zkušení hráči by nemuseli boje o sestup psychicky vydržet?
Ne, myslím si že to bude v klidu. Maximálně se stane, že někdo nedá vyloženou brankovou příležitost, nebo bude zbytečně faulovat. To je ale normální a stává se při každém zápasu. Doufám, že to vezmou na sebe starší, zkušení hráči jako je Jirků, či Poduška. Od nich se prostě góly čekají.

play down
– speciální soutěž I. ligy florbalistů, které se účastní poslední čtyři týmy tabulky po dlouhodobé části.
– letos se boje o záchranu týkají pelhřimovského Spartaku, Kopřivnice, Wizards Praha a Třince.
– hraje se na tři vítězná utkání, přičemž v prvních dvou má výhodu domácího prostředí celek lépe postavený po základní části.
– poražené týmy z prvního kola automaticky sestupují do II. ligy. Vítězné poměří síly opět v sérii na tři vítězné zápasy. Úspěšnější mužstvo soutěž udrží, poražené se stane třetím sestupujícím.