Všem zimou utrápeným to vzkazují rynárečtí rekreační cyklisté, kteří na dnešní pokročilé odpoledne chystají nevšední taškařici na křemešnické sjezdovce.
Kromě lyžařů se tam budou prohánět mezi brankami nadšenci na horských kolech a vy můžete být mezi nimi. Nebo se zajet alespoň podívat.

„Slalom na sněhu vypadá nebezpečně, protože o pády opravdu nebývá nouze. Ve skutečnosti se padá do měkkého, navíc z nízké rychlosti. Rozhodně větší riziko hrozí při silniční jízdě,“ zdůraznil Václav Hunal za pořadatelský Cyklo Hobby Team. Vzhledem k úspěchu loňského nultého ročníku se očekává početné startovní pole. Účast v něm přislíbil nejslavnější pelhřimovský „kolečkář“, někdejší juniorský mistr světa v cyklokrosu Martin Bína.

Pozvánku neodmítla ani parta sjezdařských specialistů, kteří předvedou, že brázdění po sněhu není žádná věda. „Pomalu to skutečně jde docela snadno, pokud by člověk zrychlil, už to nějaké zkušenosti vyžaduje,“ podotkl Hunal s dovětkem, že vyzkoušet si to dnes navečer ostatně může prakticky kdokoliv.

Zkrátka nepřijdou ani samotní lyžaři

Netradiční slalom nedělá vrásky ani samotným vlekařům. Spíše naopak. „Pro lyžaře to znamená zpestření zimního stereotypu, který je letos mimochodem velice příjemný,“ pochvalovala si Magda Vaňková stále vynikající sněhové podmínky.

Ta vzápětí dodala, že provoz zůstane nepřerušený. „Cyklisté zaberou pouze část sjezdovky,“ dodala Vaňková. Podívaná na Křemešníku startuje v 17 hodin.