Sen o play-off a přímé záchraně soutěže tedy žije dál. Na elitní osmičku Spartak momentálně ztrácí čtyři body a stejný počet kol je do konce základní části.

TŘINEC - PELHŘIMOV 5:8
Pro téměř povinné vítězství si jeli Pelhřimovští na půdu beznadějně posledního Třince. V notně kombinované sestavě se jako už obligátně nevydařila první třetina, kterou domácí vyhráli 3:1. Ve zbylých dvou dvacetiminutovkách utkání však hra Pelhřimova gradovala a vidět byl především čerstvě nominovaný reprezentant Bína, který zasadil Třinci hned čtyři údery.

„První část hry jsme prospali, po změně stran jsme začali více střílet a začalo nám to tam konečně padat. Rozdíl byl také v gólmanech. David nás především od druhé třetiny podržel. Jsem rád za výsledek, neboť jsme museli vyjet do Třince ve velmi improvizované sestavě,“ ohodnotil výhru trenér Pelhřimova Martin Kos.

Branky Pelhřimova: Bína 4, Koten, Maršík, Kos, Jirků. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:1. Diváci: 20. Střely na branku: 33:35. Třetiny: 3:1, 1:4, 1:3. Pelhřimov: David – Koten, Švrkala - Jirků, Poduška, Maršík – Bína, Pihávek, Kos.

PASKOV – PELHŘIMOV 6:10
Ve druhém utkání dvoukola vyzvali Pelhřimovští mužstvo z protipólu tabulky. Paskovští v první části hry vedli o branku, ale Spartak držel krok díky brankám Jirků a Podušky.

V průběhu druhé a třetí části hra ze strany Pelhřimova gradovala a nakonec přišlo i překvapivé vítězství. Pel?hřimovští si tedy i přes fakt, že nedokázali využít ani jednu z pěti přesilových her, odvezli z palubovky prvního týmu tabulky tři body.

„V první třetině jsme soupeři doslova darovali tři laciné branky. Potom si hráči začali svědomitě plnit své povinnosti a konečně se nám podařilo zvítězit. Za výkony v obou utkáních musím celý tým pochválit. Podle mě to potvrdilo fakt, že můžeme být minimálně vyrovnaným soupeřem každému týmu ať už doma či venku,“ spokojeně okomentoval výhru Kos.

Branky Pelhřimova: 8., 27. a 56. Jirků, 8. a 47. Poduška, 28. a 46. Maršík, 50. Kos, 52. Švrkala. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1 Diváci: 60. Střely na branku: 41:35. Třetiny: 3:2, 2:3, 5:1. Pelhřimov: David – Kos, Švrkala, Koten, - Jirků, Bína, Maršík, Blažek, Poduška.