Zatímco proti Znojmu dokázal Spartak odehrát vyrovnané utkání a nebyl daleko od remízy, duel s vedoucí Moravskou Slávií Brno C byl více než jednoznačný. Pelhřimovu dokonce zazpíval kanárek. Spartak tak opustil lepší polovinu tabulky, propadl se na sedmé místo. I to je však pro nováčka soutěže velice dobrá vizitka.

PELHŘIMOV – ZNOJMO 8:10
Domácím sice nevyšel úvod utkání, když nezvládli ani jeden z vyrovnaných deblů, ale pak se vypjali k fantastickým výkonům. O vyrovnání skóre se postarali Hovorka se Zajícem, kteří úvodní dvouhry vyhráli shodně 3:1 na sety. Jírů sice následně prohrál ve čtyřech setech s Formanem, ale Pavlík udolal v nesmírně dramatickém duelu Ondrovčáka. Po první čtvrtině singlového bloku to tedy bylo 3:3.

Další čtyři zápasy posunuly blíže k vítězství domácí tým. V pětisetových zápasech získali dílčí body Zajíc a Hovorka, Pavlík si poradil s Ondrovčákem, takže prohrál jen Jírů. Stav se pohnul na 6:4.

Třetí čtvrtina dvouher přinesla nejjednoznačnější zápasy a udržení dvoubodového náskoku Spartaku. Čtyřsetová utkání vyhráli Pavlík a Hovorka, naopak Jírů a Zajíc odešli poraženi už po třech setech.

Za stavu 8:6 byl Spartak pouhý bod od remízy, na výhru mu stačilo vyhrát dvě ze čtyř závěrečných dvouher. Bohužel hosté zabrali v pravou chvíli a utkání otočili. O smůle musel mluvit Pavlík, který svůj duel s Bartošem prohrál v pěti setech. Domácí tak dopili kalich s hodně hořkým lekvarem až do dna.
Body za Pelhřimov: Hovorka, Pavlík 3, Zajíc 2.

PELHŘIMOV – MS BRNO C 0:10
Pelhřimovu rozhodně nelze upřít snahu, ale nakonec utkání skončilo z jejich pohledu potupným kanárem. Ten se dal odvrátit hned v deblech. Pár Král, Jírů prohrál v pěti setech, Zajíc, Rosenkranz v setech čtyřech. V singlové části měl k úspěchu nejblíže Zajíc, který svůj duel s Kolůchem dotáhl do pěti setů, jenže dramatickou koncovku zvládl lépe jeho soupeř. Zápas tak nabral hodně rychlý konec.

Ostatní výsledky – 10. kolo: Litomyšl – Prostějov 10:5, Ústí nad Orlicí – Čechovice 6:10, Jihlava – Moravská Slávia Brno C 3:10, Blansko – Chrudim 10:6, Slavkov – Lokomotiva Pardubice 1:10, 11. kolo: Litomyšl – Čechovice 9:9, Ústí nad Orlicí – Prostějov 3:10, Jihlava – Znojmo 1:10, Blansko – Lokomotiva Pardubice 8:10, Slavkov – Chrudim 1:10.