Překvapiví finalisté

Turnajová jednička Tomáš Prokop (TC MJ-Tenis Brno) i dvojka Robin Bulant (TK Spartak Jihlava) skončili v semifinále. Z prvenství se tak jako nasazená trojka radoval Václav Šafránek (TC Brno), který porazil 7:5, 7:6 největší překvapení turnaje, nenasazeného Filipa Doležela (ŽLTC Brno).

Šafránek rozhodně neměl cestu turnajovým pavoukem nikterak snadnou, ve čtvrtfinále i semifinále musel absolvovat třísetové bitvy, finále na úkor Bulanta vybojoval až v tie-breaku.

„Jsem maximálně spokojený. Musel jsem odehrát tři náročné a napínavé zápasy, navíc se mi je všechny povedlo vyhrát. Takže moje hodnocení je určitě dobré. Hodně jsem bojoval, docela slušně podával, to bylo asi hodně důležité,“ říkal po zisku pelhřimovského halového titulu Václav Šafránek.

„Nejtěžší bylo semifinále. S Bulantem jsem prohrával ve třetím setu 3:5, nakonec jsem vyhrál v tie-breaku,“ poukázal na jeden z klíčových okamžiků své cesty turnajem Šafránek.

Zklamaný z Pelhřimova neodjížděl ani další brněnský tenista a poražený finalista Filip Doležel. „Finále na takhle dobře obsazeném turnaji je pro mě určitě úspěch. Porazil jsem nasazenou jedničku Tomáše Prokopa, který patří mezi nejlepší v republice! To je pro mě obrovský úspěch,“ pochvaloval si zisk cenného skalpu Doležel a dodal: „Ve finále proti Vaškovi Šafránkovi jsem bojoval, ale nepadalo mi to tam tak, jak mi to mělo padat. Měl jsem na to dovést utkání do třetího setu.“

Skvělé podmínky

Vítěz turnaje Václav Šafránek si kromě prvenství pochvaloval i podmínky, v jakých se v prosinci v Pelhřimově hrálo. „Na to, že to byl turnaj kategorie B, tak tady byli jedni z nejlepších hráčů z republiky. A podmínky jsme tady měli skutečně výborné,“ dodával Šafránek.

Z domácích nadějných tenistů se mezi dvaatřiceti hráči dostal nejdál Jakub Filipský, který ve čtvrtfinále nestačil na favorizovaného Prokopa. Utkání prohrál ve dvou setech, když získal jen dva gamy.

Také ve čtyřhře ovládli pelhřimovský turnaj brněnští tenisté. I tady nebyla nouze o dramatické boje. Šafránek s Bulantem se dostali do finále až díky super tie-breaku, ve finále pak pro změnu tie-break rozhodl o prvenství Kobzy s Prokopem.

Dvouhra – čtvrtfinále: Prokop (TC MJ-Tenis Brno) – Filipský (TK Pelhřimov) 6:0, 6:2; Doležel (ŽLTC Brno) – Homola (Sez. Ústí) 6:2, 6:3; Šafránek (TC Brno) – Kobza (TC MJ-Tenis Brno) 7:6, 4:6, 6:2; Bulant (TK Spartak Jihlava) – Nejedlý (TC Brno) 6:3, 7:5; semifinále: Doležel – Prokop 7:5, 6:3; Šafránek – Bulant 6:2, 2:6, 7:6; finále: Šafránek – Doležel 7:5, 7:6.
Čtyřhra – semifinále: Šafránek, Bulant – Doležel, Nejedlý 7:5, 5:7, 10:7; Kobza, Prokop – Wolf (PSK Olymp Praha), Mudra (TK Neridé) 6:0, 6:3; finále: Kobza, Prokop – Šafránek, Bulant 3:6, 6:2, 7:6.