Ve všech případech se jednalo doslova o medailové žně.

Soupeři neměli šanci

Prague Open byl zároveň čtvrtým kolem Národní ligy. Protože do Prahy to z Vysočiny není nikterak daleko, na turnaj vyrazilo hned 56 závodníků. Těžko se rozepisovat o všech. Za zmínku však rozhodně stojí David Dvořák, který v juniorské kategorii vysokých pásků do 74 kilogramů nedal na cestě za zlatem svým soupeřům nejmenší šanci, i když se již v semifinále střetl s účastníkem juniorského mistrovství Evropy Jakubem Huškem z pražského Gladiátoru.

Pochvalu od trenéra Petra Lacka si vysloužili také všichni nováčci, kteří si zde odbyli turnajovou premiéru. Linda a Renata Moravovy, František a Marie Martínkovi, Le Duy, Monika Kyryanová, Blanka Jendrisková, Terezka Uhlíková, Marie Semorádová a Dominika Hronová předvedli krásné boje, bez ohledu na to zda vyhráli či nikoli. V souhrnu si Lackův tým z Prahy odvážel 22 zlatých, 19 stříbrných a 9 bronzových medailí a také týmové prvenství.

O poznání menší výprava už cestovala do Amstettenu, kde se uskutečnilo otevřené mistrovství Dolního Rakouska. Šest Lackových svěřenců zde vybojovalo čtyři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. I když obsazení bylo skromné, našli se zde i kvalitní závodníci a k vidění byly pěkné boje. Infarktové finále předvedl Tommy Morava, když zápas rozhodl až v prodloužení po třech vyčerpávajících a velmi vyrovnaných kolech.

Nečekaný protivník zkřížil cestu osmileté Tereze Šedivé. Protože její kategorie byla prázdná, na tatami se proti ní postavil Buju Elis. Přestože byl starší a těžší, Tereza zdárně konkurovala a výsledek 5:2 ve prospěch soupeře jí slouží ke cti. Z Amstettenu si tým z Vysočiny odvážel celkové čtvrté místo.

Mistři spolkové republiky Vídeň

Tím však působení v Rakousku neskončilo. Následující den se tým přesunul do Vídně, kde se konal vídeňský šampionát. Kvalitním vystoupením českých závodníků nasadil korunu Trung Bao Au Nguyen, jenž ve velmi vypjatém a divácky atraktivním finále bral zlato za jediný bod navíc. Dlužno dodat, že David Dvořák zde zcela bezkonkurenčně završil zlatý hattrick načatý na turnaji v Praze.

Bilance šesti zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile pak Lackovu týmu vynesla velmi ceněný titul Mistra rakouské spolkové republiky Vídeň.