Jiří Svoboda se v celkovém pořadí musel spokojit se čtvrtým místem. „Čtvrté místo je nepopulární, ale já ho beru. Má svou hodnotu. Mohl jsem skončit lépe, ale dva závody jsem neabsolvoval. Na to se však nemá smysl vymlouvat,“ uvedl držitel bramborové medaile. Objektivně řečeno, měl letos smůlu. Asi nejdůležitější závod v Děčíně musel vzdát kvůli technické závadě.

Poslední závod se uskutečnil v Brně a byl více než důstojnou tečkou za sezonou. Na trati se totiž představili nejen čeští jezdci, ale i závodníci ze Slovenska, Polska a Anglie. Trať s umělými překážkami patřila mezi ty těžší, ale Jiří Svoboda se s ním popasoval velmi dobře. Skončil šestý.

„Kvůli špatnému počasí jsem toho v posledních týdnech moc nenatrénoval. První kolo jsem zvládl nad své poměry, druhé už bylo přece jen horší, udělal jsem v něm více chyb. Nespokojený rozhodně nejsem, ten den jsem předvedl své maximum,“ prohlásil Jiří Svoboda.

Konečné pořadí mistrovství republiky v kategorii Senior: 1. Jaromír Kašpar – 113 bodů, 2. David Šmíd – 110, 3. Tomáš Kaufman – 105, 4. Jiří Svoboda – 93, 5. Martin Petrásek – 88.