V sobotu se zde už posedmadvacáté uskuteční volný závěrečný závod roku Bernard Cup – Setkání mistrů. Sobotní program na trati Pod Vilémovským lomem začne tréninkovými jízdami v 7.45 hodin, po celodenní sérii rozjížděk je finále na programu v 15.30 hodin.

Do Humpolce míří znovu prakticky všichni autokrosaři, kteří letos startovali jak v seriálu Mistrovství Evropy, tak v seriálu Mistrovství České republiky. „S čerstvým titulem mistra Evropy přijede letos pouze Vít Nosálek,“ poukázal na výsledky kontinentálního šampionátu Josef Špaček, předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec.

Chybět by neměli ale čerství evropští i domácí medailisté jako Petr Turek, Petr Bartoš, Jan Smrž, Roman Keřka či Ladislav Hanák, tradičním účastníkem bude nestárnoucí Jaroslav Hošek.

Naopak největší otazník visí nad startem Václava Fejfara, který se domácích závodů dlouhodobě nezúčastňuje. Humpolečtí pořadatelé letošní tečky za autokrosovou sezonou připravili pro diváky ještě jednu motoristickou lahůdku.

„Hostem letošního Bernard Cupu – Setkání mistrů bude juniorský mistr světa v rallye Martin Prokop z Jihlavy. Dokonce nám slíbil ukázku na svém Mitsubishi Lancer, všichni se na tohle zpestření moc těšíme,“ prozradil Josef Špaček. Martin Prokop přislíbil navíc autogramiádu.

Humpolečtí autokrosoví fandové budou rovněž zvědaví na výkony bratří Radomíra a Karla Kupce, kteří jezdí za humpolecký autoklub a celý rok se drželi na prvních dvou místech ve své třídě.

reportéři Deníku