Domácí hráči se v této konkurenci vůbec neztratili. Ve své skupině si poradili s týmem Benešova a nestačili na druholigový tým z Pardubic. Ve druhé skupině to nejprve byl boj o Vysočinu v podání Pelhřimova a Jihlavy, a pak si s oběma těmito týmy dokázal poradil brněnský druholigový tým SK Žabovřesky.

V boji o páté místo vedlo celý zápas benešovské družstvo, ale Jihlavě se 10 sekund před koncem zápasu podařilo vyrovnat a vynutit si prodloužení, které se zde na turnaji hraje systémem náhlé smrti – kdo dá koš, vyhrál. V prodloužení byla nakonec šťastnější Jihlava.
Bitvou o bronz bylo sousedské derby Humpolec – Pelhřimov. Domácí o své výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou jednoznačně ovládli, a nenechali soupeře z města rekordů závěr zdramatizovat.

V druholigovém finále se hrál velmi kvalitní basketbal. Tesla vtrhla na palubovku impozantně a po první čtvrtině vedla 25:8. Žabovřesky po zbytek zápasu z náskoku postupně ukrajovaly. Dokázaly dvě minuty před koncem manko stáhnout až na rozdíl 8 bodů, ale tým z města perníku si prvenství ujít nenechal.

Z výsledků – skupina A: Humpolec – Benešov 65:62, Benešov – Tesla Pardubice 43:52, Humpolec – Tesla Pardubice 42:54, skupina B: Pelhřimov – Jihlava 55:53, Jihlava – Žabovřesky 52:57, Pelhřimov – Žabovřesky 46:72, o páté místo: Benešov – Jihlava 46:48 po prod., o třetí místo: Humpolec – Pelhřimov 61:48, finále: Tesla Pardubice – Žabovřesky 67:52. Nejlepší hráč turnaje: Jan Eichler (Tesla Pardubice), nejlepší střelec turnaje: Pavel Střešňák (Žabovřesky).