Cyklisté si mohou vybrat ze dvou tratí. „Pro závodníky jsme letos připravili středně těžkou trať o délce padesát kilometrů,“ sdělil jeden z pořadatelů závodu Jiří Soukup.

Nezapomnělo se ale ani na rekreační cyklisty. Ti se mohou vydat po lehké pětadvacetikilometrové trati. Závod se koná za podpory slovenského výrobce jízdních kol Dema Senica, takže v Kamenici se představí i cyklisté ze Slovenska. „DEMA MTB Maraton v Kamenici nad Lipou byl také zařazen do série rakouských závodů Inter Bike Cup, takže kamenického klání se zúčastní dvacet závodníků z Rakouska,“ doplnil Soukup. Po skončení závodu a slavnostním vyhlášení vítězů se pro cyklisty i širokou veřejnost chystá odpoledne plné zábavy na kamenickém fotbalovém stadionu.

Návštěvníci se mohou těšit na řadu živých hudebních vystoupení. O ty se postarají Maxim Turbulenc, dívčí kapela The Apples, bigbeatová skupina Big Papa a hlavní hvězda večera kapela Tlustá Berta. Vystoupí i taneční skupina Mix a umění freestyle motocrossu předvede Luděk Jankovský.

Nudit se nebudou ani nejmenší návštěvníci, kteří si po celé odpoledne mohou zařádit hned na několika zábavných atrakcích. „A samozřejmě ani v tomto roce nebude chybět velký ohňostroj. Ten se rozzáří nad Kamenicí chvíli před koncertem Tlusté Berty,“ doplnil kamenický starosta Ivan Pfaur. Město Kamenice nad Lipou také patří k pořadatelům akce.